MHP Grup Başkanvekili Vural

30 Ocak 2015 Cuma, 15:41
MHP Grup Başkanvekili Vural

“Ülkenin başkanlık sitemine değil, huzura, özgürlüklere, bağımsız ve tarafsız bir yargıya, özgür medyaya, insanların üretmeye, işe, aşa ihtiyacı var”
MHP Grup Başkanvekili Vural:

-“Ülkenin başkanlık sitemine değil, huzura, özgürlüklere, bağımsız ve tarafsız bir yargıya, özgür medyaya, insanların üretmeye, işe, aşa ihtiyacı var”

-“Darbecilerle yarışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Kenan Evren gibi devlet başkanı olmak istiyor”

-“Kayıp kaçak bedeli yasal güvenceye alınıyor. Tüketicilerin yargıya başvurma hakkı elinden alınıyor. Tüketici mahkemelerindeki kayıp kaçakla ilgili bütün davaları düşürecekler”

TBMM (AA) – MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Ülkenin başkanlık sitemine değil, huzura, özgürlüklere, bağımsız ve tarafsız bir yargıya, özgür medyaya, insanların üretmeye, işe, aşa ihtiyacı var” dedi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun vatandaşın sorunlarından kopuk bir ekonomi politikası takip ettiğini öne sürdü.

“Vatandaş iş aş peşinde, Başbakan ona borç verme peşinde” diyen Vural, “(Ekmek yoksa pasta yiyin) denmektedir. Başbakan programları ballandıra ballandıra hazırlıyor ama sonuçta tıs” görüşünü savundu.

Başbakan’ın “inşaatçıların elinde kalan evlerini pazarlamak için program açıkladığını” öne süren Vural, “Vatandaşın hangi durumda olduğunu bilmeyen bir Başbakan var. Dökme suyla değirmen dönmez. Vatandaşın değirmeni dönmüyor, çünkü Türkiye’de üretim yok. Bunların tasarrufu artıracak politikayla ilgili olmadığı açık ve nettir. Türk ekonomisi dibe vurmuştur. Gerçek manada yapısal programlara, gelir artıracak, dağılımı düzeltecek politikalara ihtiyaç var” dedi.

Kayıp kaçak bedeli ile vatandaşın cebinden birilerine gelir aktarıldığını belirten Vural, şunları ifade etti:

“Kayıp kaçak oranlarını azaltmayan şirketlerin kayıp kaçak tahsilatı meşrulaştırılmak isteniyor. Kayıp kaçak bedeli yasal güvenceye alınıyor. Tüketicilerin yargıya başvurma hakkı elinden alınıyor. Hukuka aykırı bu düzenleme kanunla yasal hale dönüştürülüyor. Tüketici mahkemelerindeki kayıp kaçakla ilgili bütün davaları düşürecekler. TBMM, milletin Meclisi’dir, şirketlerin Meclisi değildir. Dürüst tüketicinin parasıyla elektrik şirketlerinin cebini dolduracaklar. Bu tasarı doğrudan milletin cebine el uzatan, rantçılara, milletin cebinden kaynak aktaran ve milletin hakkını, hukukunu gaspeden yasa tasarısıdır. En iyi kayıp kaçak Davutoğlu gibi geliyor bana. Yüce Divan oylamasında kayıp kaçaklar vardı. 17 Aralık sonrasında da kaçanlar vardı. AKP iktidarı kayıp kaçak iktidardır.”

-“Tarafsızlık yeminine sadık kal”

Başkanlık sistemiyle ilgili tartışmalara değinen Vural, “İstediği bürokratı görevden alamıyor, istediğini atayamıyormuş. Daha ne yapacaksınız? Temizlik görevlilerini bile değiştiriyorsunuz” diye konuştu.

“Tarafsızlık yeminine sadık kal. 13 yıldır hala doymamışsın” diyen Vural, “Darbecilerle yarışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Kenan Evren gibi devlet başkanı olmak istiyor. Bence ülkenin başkanlık sitemine değil, huzura, özgürlüklere, bağımsız ve tarafsız bir yargıya, özgür medyaya, insanların üretmeye, işe, aşa ihtiyacı var” dedi.

Başkanlık sistemini “despot, otoriter yönetimi meşrulaştırmak isteyenler, ortadoğu sultanlarına özenenlerle teröristbaşı Öcalan’ın istediğini” savunan Vural, HDP’nin seçime parti olarak girme kararını “AK Parti ve İmralı’nın birlikte aldığını” öne sürdü. Vural, “HDP baraj altında kalarak daha fazla AKP milletvekilinin çıkarılması amaçlanmaktadır. HDP ‘özerklik olacaksa Meclis’te olmama gerek yok’ diyor” ifadelerini kullandı.

Vural, başkanlık sistemi tartışmalarının “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlara inmesine, AKP lehine propaganda yapmasına zemin hazırlamak için ortaya atıldığını” savundu.

-“AKP kadar çevre dostu bir parti yok”

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’a yönelik de eleştiriler yönelten Vural, “Elektrik şirketlerinin işlerini takip eden, gölge CIA’nın takipçileri Cumhurbaşkanlığı sözcüsü olmuşsa, Cumhurbaşkanı dönüp aynaya bakmalıdır. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü himmetçilik, iş takipçiliği yapamaz. Yabancı haber alma merkezleriyle ilişkileri geliştiremez” dedi.

TBMM’nin çevre dostu not defteriyle ilgili Vural, “Vatandaştan sakladılar ama tapeler her yere saçıldı. AKP kadar çevre dostu bir parti yoktur, çevreciliğin daniskasını yapıyorlar. Çevrelerinde ne kadar akraba varsa KPSS’siz işe alan onlar, yandaşlarına ihale veren, medya hazırlayan onlar” diye konuştu.

Çankaya Köşkü kapısından Cumhurbaşkanlığı Forsu’nun sökülmesiyle ilgili bir soruya Vural, “16 Türk devletini temsil eden forsun sökülmesini Cumhuriyet korkusu olarak adlandırıyorum” karşılığını verdi.

Vural, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Fethullah Gülen’in sınırdışı edilmesi sözleriyle ilgili, “Ettirsin, sesini özlediği Obama’ya gitsin söylesin” dedi.

Vural, kıdem tazimatı tartışmalarıyla ilgili, kazanılmış haklara dokunmanın doğru olmadığını ifade etti.
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.