MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı
Ana Sayfa Haber 23 Mart 2015 09:49:49

MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı

MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı

Türk milleti buradan çıkacak sesi beklemektedir. Bu ses yoksulların, kimsesizlerin ve mazlumların ümit kapısı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur, yetim hakkına el uzatmak yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur”MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı

Genel Başkan Bahçeli: (1)

– “Türk milleti buradan çıkacak sesi beklemektedir. Bu ses yoksulların, kimsesizlerin ve mazlumların ümit kapısı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur, yetim hakkına el uzatmak yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur”

– “Bugün milliyetçi hareketin, Türk milletini ekonomik sıkıntıların cenderesinden kurtarmak için iktidara yürüdüğünü ilan ediyoruz. Bugün Türkiye’yi soyanlardan, hırsızlık ve yolsuzluk yapanlardan ne pahasına olursa olsun hesap sorulacağını tarihe not düşüyoruz”

– “Bu salondan yükselen ses, vatan ve millet sevgisidir. Milli onur ve haysiyetin, milli vicdanın gür sesidir. İnancım odur ki milli çağrımız, tüm Türkiye’ye, tüm Türk ve İslam coğrafyalarına dalga dalga yayılacaktır. Sesimiz, İmralı’da ve Kandil’de yankılanacak, bölücü hainlerin kabusu olacaktır”

ANKARA (AA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk milleti buradan çıkacak sesi beklemektedir. Bu ses yoksulların, kimsesizlerin ve mazlumların ümit kapısı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur, yetim hakkına el uzatmak yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur” dedi.

Bahçeli, partisinin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 11. Olağan Kurultayı’nda konuştu.

Salondakilere “Sevgili bozkurtlarım, Asenalarım” diye seslenen Bahçeli, yeni bir günde yeni bir diriliş destanı yazmak için bir arada olduklarını söyledi.

Bahçeli, “Türk’ün bahar bayramında yeniden doğuş, yeniden milli doğruluş amacıyla biriz ve birlikteyiz. Bugün idrak ettiğimiz nevruzun güzelliklerin habercisi olmasını diliyorum. Aziz milletimizin ve sizlerin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum. Kucaklaşmak ve kararlılığımızı göstermek için buradayız” diye konuştu.

Türkiye’nin gözü ve kulağının kurultayın yapıldığı salonda olduğunu belirten Bahçeli, “Türklüğün kalbi, bu salonda atmaktadır. Türk İslam alemi bu salondan duyulacak umut dolu mesajlara kilitlenmiştir. Çok şükür Türkiye buraya akmış, yurdumun her köşesinden koşup gelen kutlu yürekler Ankara’ya dolmuş, taşmıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Türkiye’nin kurtuluşu için bağımsızlık ateşi yakanların salonda olduğunu vurgulayarak, salondakilere “Sizler, Türkiyesiniz. Müslüman Türk milletini payidar kılacak yegane kudretsiniz” diye hitap etti.

MHP’lilerin AK Partili yılları silmek için hazır olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Duruşunuz dosta güven, düşmana korku salmaktadır. Bugün bu salonda Kuvayı Milliye ateşi yeniden yakılmaktadır. 1919’un Samsun’undan, 1922 İzmir’ine kadar kademe kademe yayılan milli mücadele şuuru tekrar canlanmaktadır. Vatanını canından aziz bilen bütün neferleri, Türkiye’yi yaşatmak, Türk milletini müdafaa etmek için ayaktadır. Türkiye’nin bölünmesine dur diyecek, sosyal ve ekonomik gidişine engel olacak milli uyanış ve milli ahlak çok şükür kabına sığmamaktadır. Milliyetçi vicdanlar, ‘Bizimle yürü Türkiye’ diye seslenmektedir. Biliniz ki burada yalnız değiliz. Bu toprakları bizlere vatan yapan kutlu ecdadımızın ve uğurunda toprağa düşen aziz şehitlerimizin ruhları ve anıları bizimledir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in, hakka yürüyen dava ve ülkü şehitlerimizin hatırası ve emanetleri bugün aramızdadır. Hepsini rahmet, hürmet ve minnetle anıyorum.”

– “Bizi duyan rüşvetçiler, sinecek delik arayacaktır”

Devlet Bahçeli, Türkiye’nin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmakta kararlı olduklarını ve bunu 7 düvele haykırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün miliyetçi hareketin, Türk milletini ekonomik sıkıntıların cenderesinden kurtarmak için iktidara yürüdüğünü ilan ediyoruz. Bugün Türkiye’yi soyanlardan, hırsızlık ve yolsuzluk yapanlardan ne pahasına olursa olsun hesap sorulacağını tarihe not düşüyoruz. Bu salondan yükselen ses, vatan ve millet sevgisidir. Milli onur ve haysiyetin, milli vicdanın gür sesidir. İnancım odur ki milli çağrımız, tüm Türkiye’ye, tüm Türk ve İslam coğrafyalarına dalga dalga yayılacaktır. Sesimiz İmralı’da ve Kandil’de yankılanacak, bölücü hainlerin kabusu olacaktır. Beştepe’den duyulacak, kaçak ve karanlık sarayında diktatörlük hesapları yapan 17/25 rumuzlu şahsın uykularını kaçıracaktır. Duruşumuz, teslimiyetçilerin, saray süsü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve sanal hükümetinin korkulu rüyası olacaktır. Bizi duyan rüşvetçiler, yolsuzluk yapanlar ve hırsızlar, Türkiye’yi dört koldan dolandıranlar, sinecek delik arayacaktır. Türk milleti buradan çıkacak sesi beklemektedir. Bu ses, yoksulların, işsizlerin, mazlumların ve kimsesizlerin ümit kapısı olacaktır. Bu ses, can çekişen köylü ve çiftçilerin, yaşam savaşı veren memur ve işçilerin can simidi olacaktır. Bu ses, çaresiz esnaf ve sanatkarların, tüccar ve işadamlarının, dar gelirlilerin, emeklilerin, boynu bükük dul ve yetimlerin nefesi olacaktır. Bu ses, AKP mağdurlarının, ekonomik sıkıntıların pençesinde kıvranan tüm kesimlerin heyecanı ve sığınağı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur, yetim hakkına el uzatmak yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur.”

AA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.