"Kulvarım değişiyor ama davam aynı"
Ana Sayfa Haber 9 Şubat 2015 10:16:01

“Kulvarım değişiyor ama davam aynı”

"Kulvarım değişiyor ama davam aynı"

Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Gündoğdu:Kulvarım değişiyor ama davam aynı”

– Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Gündoğdu:

– “Ben mükemmel bir sivil toplum davasının içinden, Türkiye‘de ileri demokrasinin öncülüğünü yapan sivil siyasete hizmete geçiş yapıyorum. Kulvarım değişiyor ama ter akıttığım davam aynı”

“Sayın Başbakan ile görüşmemizin birkaç dakikası adaylıkla ilgiliydi. Geri kalan kısmı Yeni Türkiye, Çözüm Süreci, Yeni Anayasa, Türkiye’nin ileri demokrasi yolculuğunda yapılması gerekenleri içeren bir istişareydi”

ANKARA (AA) – İLKAY GÜDER – AK Parti‘den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Ben mükemmel bir sivil toplum davasının içinden, Türkiye’de ileri demokrasinin öncülüğünü yapan sivil siyasete hizmete geçiş yapıyorum. Kulvarım değişiyor ama ter akıttığım davam aynı” dedi.

Gündoğdu, AA muhabirine, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Geçen hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un kendisini ziyarette bulunduğunu ve resmi teklif yaptığını belirten Gündoğdu, teklife kadar milletvekili adaylığıyla ilgili gelen sorulara, “Ben Memur-Sen Genel Başkanıyım, gidip müracaatta bulunmam, bir teklif gelirse bu teklife verilecek karar bireysel kararım olmaz” şeklinde cevap verdiğini söyledi.

Gündoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıl önce başbakanlığı döneminde, kendisine milletvekili adaylığı teklifinde bulunduğunu belirterek, “Teşkilat ‘gitmemelisin’ dedi. Yerime yardımcım Mahmut Kaçar’ı gönderdim. Şimdi de ‘böyle bir teklif gelirse teşkilatım değerlendirir, kararı onlar verir’ dedim. Önce Sayın Şentop teklif yaptı, sonra da Sayın Başbakan ile bir araya geldik” dedi.

-“Önceliğim Ankara olur, sonra İstanbul olabilir”

Adaylığıyla ilgili Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldiğine değinerek, “Görüşmemizin birkaç dakikası adaylıkla ilgiliydi. Geri kalan kısmı Yeni Türkiye, Çözüm Süreci, Yeni Anayasa, Türkiye’nin ileri demokrasi yolculuğunda yapılması gerekenleri içeren bir istişareydi. İstifa edip, müracaat ettikten sonra AK Parti’den gelecek istekler, çalışma biçimleri ne olursa seve seve omuz vermeye ve milletin yükü taşımaya gayret edeceğiz” dedi.

Teklifi önce Memur-Sen ile Eğitim Bir-Sen Yönetim Kuruluna daha sonra da 11 sendikanın genel başkanı ve 81 ilin temsilcisine ilettiklerini belirten Gündoğdu, “Bu birikimin Türkiye’ye siyaset kulvarında hizmet etmesini önemsiyoruz’ diyerek gitmeme karar verdiler” ifadesini kullandı.

Gündoğdu, Ankara’ya gelmeden önce 14 yıl İstanbul’da bulunduğunu dile getirerek, “Bana tercihim sorulursa önceliğim Ankara olur, ‘Ankara’dan sonra neresi olsun’ derlerse ‘İstanbul olabilir’ derim. Artık bunu partideki yönetici arkadaşlarımız, Sayın Başbakanımız istişare eder diye düşünüyorum” dedi.

Ahmet Gündoğdu, Salı günü saat 17.00’den itibaren Memur-Sen’le resmi olarak vedalaşacağını bildiren Gündoğdu, konfederasyona artık misafir olarak geleceğini söyledi.

-“Sivil siyasete hizmete geçiyorum”

Kendisinin eğitimci biri oluğunu ve çalışma hayatından geldiğini vurgulayan Gündoğdu, şöyle devam etti:

“Bizim sendika ve insan olarak içinde yer aldığımız konular sadece eğitim, çalışma hayatı, demokrasi değil, insanı ilgilendiren her konuyu kapsıyor. Bazen Çözüm Sürecinin en önemli aktörü olarak kardeşlik projesinin tek sahibi Memur-Sen’miş gibi önemsedik. Bazen de ‘her türlü darbeye karşı çıkıyoruz’ diye ortak akıl mitinglerine ev sahipliği yaptık. Gezi’deki ve 17 Aralık’taki duruşumuz, zararlı alışkanlıklarla mücadeleydi. Bazen oyunbozan bazen de oyun kuran olduk. Ben mükemmel bir sivil toplum davasının içinden, Türkiye’de ileri demokrasinin öncülüğünü yapan sivil siyasete hizmete geçiş yapıyorum. Kulvarım değişiyor ama ter akıttığım davam aynı.”

-“Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması ter akıtacağım”

Gündoğdu, parlamentoya gittiğinde birtakım şeyler yapmak istediğine işaret ederek, “Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması için 24 saat ter akıtacağım. Referandumla millete dönen anayasal sistemin hala mevcut Anayasa’daki darbe ürünü maddeleriyle özürlü yaklaşımları söz konusu. Eşit yurttaşlığı sağlayacak meşruiyeti yüksek bir Anayasanın hayata geçmesi için gece, gündüz çalışacağım. İşçiler, işsizler, memurlar, dar gelirlerinin hem ekmeğini büyütme hem de statüleri boyutuyla önlerindeki mevzuat engellerini kaldırma taleplerinin en önemli adresi ve taşıyıcısı olmak için gidiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.