Kamu İşçisine Yüzde 15 Zam

11 Nisan 2015 Cumartesi, 13:50
Kamu İşçisine Yüzde 15 Zam

Kamu İşçisine Zam

Kamu İşçisine Yüzde 15 Zam

2015 – 2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi için Türk – İş pazarlığa oturacak. Yapılan açıklamada Türk – İş %15 zam istemi ile masaya oturacak ancak; çıkacak olan sonucun ne olacak tam bir muamma. Kamu işçisine bu dereceli bir zammın verilip verilmeyeceği konusunda şuanda bile birçok şey konuşulmaktadır.

Şuanda Kara Yolları, il özel idareleri ve şeker fabrikalarında çalışmakta olan 210 bin işçi için yaklaşık %15 zam istenecek olması bu çalışanların gözünü bu buluşmaya çevirdi. Herkes heyecanla bu toplantıyı beklerken, uzmanlara göre bu dereceli bir zammın verilmesi mümkün olmayacaktır. Türk-İş, Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu üyeleri, diğer sendikaların başkanları ile bir araya gelecek ve toplantıyı gerçekleştirecektir. Bu toplantı için yapılan hazırlıkların devam ettiğini ve böyle bir haberin yayılmasının ardından işçilerinde gözlerinin bu habere çevrildiğini söyleyebiliriz.

ALINAN ZAM ORANI ENFLASYON İLE UYGUN DEĞİL

Genel sekreter Pevrul Kavlak yaptığı açıklamalarda geçen yıl enflasyon oranının %5 beklenirken %8.2 olarak gerçekleşmesinin işçiyi zor durumda bıraktığını ve verilen maaş zammının da yeterli olmadığını öne sürdü. Bu sebepten dolayı da bu pazarlıkta işi daha sıkı tutacaklarını ve daha fazla maaş almak isteyeceklerini belirttiler. Bu sebepten dolayı sadece işçilerin değil aynı zamanda diğer medya kuruluşlarının da gözü kulağı yapılacak olan bu toplantıya çevrilmiş durumda diyebiliriz.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.