Ezine’de memurlara yönelik sosyal denge sözleşmesi

16 Mart 2015 Pazartesi, 13:40
Ezine'de memurlara yönelik sosyal denge sözleşmesi

ÇANAKKALE (AA) – Ezine Belediyesi’nde memurlara yönelik sosyal denge sözleşmesi imzalandı.Ezine’de memurlara yönelik sosyal denge sözleşmesi

ÇANAKKALE (AA) – Ezine Belediyesi’nde memurlara yönelik sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ile BEM-BİR-SEN Çanakkale İl Temsilcisi Fikret Deniz’in imza attığı sözleşme kapsamında belediyede çalışan 30 memura sosyal denge yardımı yapıldı.

Babaoğlu, göreve geldikleri günden bu yana yapısal ve kurumsal anlamda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığını söyledi.

Bu harekette belediyede çalışan işçi, memur ve birim müdürlerinin emeğinin çok olduğuna değinen Babaoğlu, şöyle konuştu:

“Daha önce taşeron işçilerimize belirli oranlarda zam vermiştik. Şimdi de memur arkadaşlarımıza sosyal denge tazminatı olarak aylık net 250 lira zam veriyoruz. Bu sözleşme Ezine Belediyesi’nde bir ilktir. Üzülerek söylemek istiyorum ki daha önceleri memurlarımız ve işçilerimizin sosyal hakları verilmemiştir. Taşeron şirkete aylarca işçi maaşlarını ödeyemeyen, kendi esnafına yüzlerce milyar borçlanıp ödeyemeyen bir belediyeden tüm ödemelerini düzenli yapan bir belediye haline geldik.”
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.