Emekli Memur Sen Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Ünlü

05 Şubat 2015 Perşembe, 16:32
Emekli Memur Sen Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Ünlü

“Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı çekmemek için çalışan emeklilerden kesilen sosyal güvenlik destek primi kaldırılmalıdır”Emekli Memur Sen Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Ünlü:

– “Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı çekmemek için çalışan emeklilerden kesilen sosyal güvenlik destek primi kaldırılmalıdır”

ESKİŞEHİR (AA) – Emekli Memur Sen Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Ünlü, “Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı çekmemek için çalışan emeklilerden kesilen sosyal güvenlik destek primi kaldırılmalıdır” dedi.

Ünlü, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, sosyal güvenlik destek priminin Emekli Sandığı’ndan, sigortadan ve Bağkur’dan emekli olup çalışmaya devam eden veya ticari ve mesleki faaliyetlerini sürdüren emeklilerin maaşından kesilen yüzde 15 oranında yapılan kesinti olduğunu söyledi.

Ünlü, “Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı çekmemek için çalışan emeklilerden kesilen sosyal güvenlik destek primi kaldırılmalıdır. istihdam yaratan, katma değer üreten ve vergisini veren serbest meslek ve ticaret erbabı, Emekli Sandığı ve sigorta emeklisi maaşını yüzde 15 prim ödemeye mahkum edilmemelidir” ifadesini kullandı.
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.