Eğitim-Bir-Sen’den nöbet ücreti için imza kampanyası

15 Mart 2015 Pazar, 14:43
Eğitim-Bir-Sen'den nöbet ücreti için imza kampanyası

SİİRT (AA) – Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, “Sendikamızın Türkiye genelinde başlattığı imza kampanyası kapsamında 2 bin 800 imza topladık” dedi.Eğitim-Bir-Sen’den nöbet ücreti için imza kampanyası

SİİRT (AA) – Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, “Sendikamızın Türkiye genelinde başlattığı imza kampanyası kapsamında 2 bin 800 imza topladık” dedi.

Şeker, AA muhabirine, sendikalarının “öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi” için başlattıkları imza kampanyasının kazanımla sonuçlanacağına inandığını söyledi.

Bazı kurumlarda nöbet karşılığı ücret ödendiğini ifade eden Şeker, “Kamu kurumlarında yapılan her nöbet görevinin bir karşılığı bulunmaktadır. Fakat Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında nöbet görevinin bir karşılığı yoktur” şeklinde konuştu.

Nöbet görevi için ücret istediklerini dile getirin Şeker, şunları kaydetti:

“Takviye kurslarında görevli memur ve hizmetlilere de bu çalışmalarının ücretlendirilmesi gerekmektedir. Bu amaçla konuyu Kamu Personeli Danışma Kurulu nisan toplantısı gündemine taşımak üzere sendikamızın Türkiye genelinde başlattığı imza kampanyası kapsamında 2 bin 800 imza topladık. Toplanan imzalar, genel merkezimize gönderilecek.”
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.