DPB’den memurların istihdamıyla ilgili seminer

24 Mart 2015 Salı, 11:23
DPB'den memurların istihdamıyla ilgili seminer

Sonuçlarının memur istihdamına ilişkin reform çalışmalarında dikkate alınması beklenen seminer ile kamu personel sisteminin daha etkin işletilmesi hedefleniyorDPB’den memurların istihdamıyla ilgili seminer

– Sonuçlarının memur istihdamına ilişkin reform çalışmalarında dikkate alınması beklenen seminer ile kamu personel sisteminin daha etkin işletilmesi hedefleniyor

ANKARA (AA) – Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından, “Devlet Memurlarının İşe Alınmaları, Yetiştirilmeleri ve Terfileri” konulu seminer düzenlendi.

Avrupa Komisyonu Teknik Yardım ve Bilgi Değişim Ofisi’nin (TAIEX) de katkı sağladığı seminer, Ankara Plaza Otel’de Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

İki gün sürecek seminerde, Türkiye’nin AB’ye uyum süreci de göz önünde bulundurularak AB ülkelerindeki devlet memurlarının işe alım, yetiştirilme ile terfilerine ilişkin mevzuat ve uygulamaları ele alınıyor.

Sonuçlarının Türkiye’deki memur istihdamına ilişkin reform çalışmalarında dikkate alınması beklenen seminer ile kamu personel sisteminin daha etkin işletilmesi hedefleniyor.
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.