Bem-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu
Ana Sayfa Haber 23 Şubat 2015 12:15:17

Bem-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu

Bem-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu

“Milletle kavga eden, miletin tüm kutsallarıyla problemi olan, milletin bütün değerlerini ortadan kaldırmak için çaba harcayan bir anlayışa karşı duyarlı oldukları ve bu milletin asıl mayasını temsil eden bir sendika oldukları için Bem-Bir-Sen’i tebrik ediyorum”
Bem-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:

-“Milletle kavga eden, miletin tüm kutsallarıyla problemi olan, milletin bütün değerlerini ortadan kaldırmak için çaba harcayan bir anlayışa karşı duyarlı oldukları ve bu milletin asıl mayasını temsil eden bir sendika oldukları için Bem-Bir-Sen’i tebrik ediyorum”

ANKARA (AA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Milletle kavga eden, miletin tüm kutsallarıyla problemi olan, milletin bütün değerlerini ortadan kaldırmak için çaba harcayan bir anlayışa karşı duyarlı oldukları ve bu milletin asıl mayasını temsil eden bir sendika oldukları için Bem-Bir-Sen’i tebrik ediyorum” dedi.

Güllüce, Bem-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda, uzun dönem Tuzla Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu anımsatarak, Tuzla‘da bugün bir başarıdan bahsediliyorsa bunun Bem-Bir-Sen ve fedakarlıkla çalışan, ruhunu başarıya ve milletin hizmetine adamış personeliyle olduğunu anlattı.

Dünyada sendikalizmin çok önemli olduğunu vurgulayan Güllüce, sendikalizmin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir soru sorulduğunda, “Bem-Bir-Sen’e gidin, fotoğraflarını çekin, yapılanları öğrenin, böyle sendikacılık yapın” şeklinde cevap verilebileceğini söyledi.

“Milletle kavga eden, milletin tüm kutsallarıyla problemi olan, milletin bütün değerlerini ortadan kaldırmak için çaba harcayan bir anlayışa karşı duyarlı oldukları ve bu milletin asıl mayasını temsil eden bir sendika oldukları için Bem-Bir-Sen’i tebrik ediyorum” diyen Güllüce, şöyle devam etti.

“150 yıldır bu ülkede bu milletin tüm kutsal değerlerini asırlardan gelen birikimlerini yok etmek için çabalayan bir kesim ve buna karşı direnen, yerli kalan diyen bir kesim var. Başarılı olmamaları için de azınlık olan kesim ellerinden geleni yapmışlardır. Biz, başarıya giden her yolu mübah saymayız, her yolu meşru saymayız çünkü biz yerliyiz, milliyiz, Müslümanız. Bizim kırmızı çizgilerimiz var, bu kırmızı çizgilere dikkat etmek zorundayız. Bem-Bir-Sen’den tereddüttüm olduğu için değil ama Bem-Bir-Sen’dekiler bunu her yere söylesinler diye söylüyorum. Bize diyorlar ya ‘Ne işiniz var sizin Kerkük’te, ne işiniz var Mynmar’da, Suriye’de… Ama biz de onlara deriz ki, ‘Sen de bizim gibi kafan yerli olsaydı, bize bu soruyu sormazdın. Bu milletin değerleriyle beslenmiş olsaydın bu soruyu sormaz, böyle demezdin. Ama senin bunu anlaman mümkün değil.”

-“Uluslararası sendikal üst birliği’ çalışmaları bitmek üzere”

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, sendikacılığı ideolojik bir aygıta dönüştüren eski sendikal anlayışa karşı üyesinin ekonomik ve sosyal hakları söz konusu olduğunda karşısında kim olursa olsun mücadeleden kaçmayan yeni sendikal anlayışın temsilcileri olduklarını söyledi.

Turbay, Bem-Bir-Sen’in dünya markası olduğunu belirterek, “Mağdur ve mazlum coğrafyalarda yer alan ülkeleri içine alacak ancak büyümesi evrensel sendikacılık hukuk ve normları çerçevesinde sağlanacak ‘uluslararası bir sendikal üst birliğin’ kuruluş çalışmalarını bitirmek üzere olduğumuz için bir dünya markasıyız” dedi.

Türkiye’nin yeni bir dönemece girdiğine işaret eden Turbay, şunları kaydetti:

“Güçlü ve büyük bir Türkiye hedefini, yeni Türkiye hedefiyle birleştiren bir sendika olarak yeni dönemde öncelikle yeni ve insan odaklı bir Anayasa istiyoruz. TBMM’de milletin egemenliğinin, liyakatli vekiller eliyle tesis edilmesini istiyoruz. Her türlü vesayetten arınmış bir yönetim şekli istiyoruz. Irk ve mezhep ayrılığından arınmış birlik ve beraberlik içinde bütünleşmiş bir kardeşlik istiyoruz. İnsan onuruna yakışır ücretler, yasalarla teminat altına alınmış bir çalışma hayatı istiyoruz.”

Olağan Genel Kurul’a, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, üyeleri ve yurt dışından gelen delegasyonlar da katıldı.

AA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.