Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Tufanoğlu

13 Şubat 2015 Cuma, 10:08
Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Tufanoğlu

“Yeni Anayasa’da mutlaka kamu görevlilerine yönelik siyaset yasağı kaldırılmalı, grev hakkı getirilmeli, örgütlenmenin önündeki engel ve sınırlamalar tamamen kaldırılmalıdır”Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Tufanoğlu:

– “Yeni Anayasa’da mutlaka kamu görevlilerine yönelik siyaset yasağı kaldırılmalı, grev hakkı getirilmeli, örgütlenmenin önündeki engel ve sınırlamalar tamamen kaldırılmalıdır”

ANKARA (AA) – Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “Yeni Anayasa’da mutlaka kamu görevlilerine yönelik siyaset yasağı kaldırılmalı, grev hakkı getirilmeli, örgütlenmenin önündeki engel ve sınırlamalar tamamen kaldırılmalıdır” ifadesini kullandı.

Tufanoğlu, yaptığı yazılı açıklamasında yeni Anayasa çağrısı yaparak, yeniden Büyük Türkiye idealinin hayata geçirilmesinin ön şartının yeni ve sivil Anayasa olduğuna işaret etti.

Normalleşmenin ön şartının sivil Anayasa olduğunu vurgulayan Tufanoğlu, eski Türkiye’nin izlerini silecek, yeni Türkiye’nin yol haritasını belirleyecek demokratik Anayasa’nın 25. dönem milletvekili seçimlerinden hemen sonra hazırlanarak kanunlaştırılması gerektiğini belirtti.

Tufanoğlu, şunları kaydetti:

“Hazırlanacak yeni Anayasa sadece 77 milyonun Anayasası değil aynı zamanda dünya mazlumlarının da Anayasası olması gerekiyor. Emperyalizmin mağdur ettiği tüm insanlara el uzatacak, dertlerine çare olacak evrensel nitelikte bir Anayasa olmalıdır. Yeni Anayasa topluma verdiği temel hak ve özgürlükleri ‘ancak, ama ve lakin’ istisnalarıyla geri almamalıdır. Yeni Anayasa’da mutlaka kamu görevlilerine yönelik siyaset yasağı kaldırılmalı, grev hakkı getirilmeli, örgütlenmenin önündeki engel ve sınırlamalar tamamen kaldırılmalıdır.”
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.