Askere Cep Telefonu Serbest Olacak

13 Nisan 2015 Pazartesi, 15:14

Genelkurmay’ın yapmış olduğu açıklamaya göre artık askerlere cep telefonu serbest olacak ve herkes telefon ile istediğini arayabilecek.

Askere Cep Telefonu Serbest Olacak

Genelkurmay’ın yapmış olduğu açıklamaya göre artık askerlere cep telefonu serbest olacak ve herkes telefon ile istediğini arayabilecek. Çalışmaların devam ettiğini belirten Genelkurmay başkanlığı, askerlere kendi tarafından verilmiş olan cep telefonları ile konuşma imkanı sunacağını belirtti.

Kendi internet sitesinde yayınladığı bir haber ile vatan evlatlarının kendi aile ve yakınları ile rahat konuşabilmesi, yüksek bir morale sahip olabilmesi için böyle bir uygulamanın başlatılacağı yazmaktadır. Erbaş ve erlerin kullanacağı bu telefonlar askeriye tarafından verilecek ve askerlerin üzerine zimmetli olacaktır.

BELİRLİ SAATLERDE VE NUMARALARLA

Açıklamanın devamında ise askerlere tam bir serbestliğin gelemediği belirtiliyor. Askerlin belirli saatlerde ve belirli numaralar ile görüşebileceklerinin altını çizen açıklamadan anladığımız kadarı ile her askere özel birer cep telefonu verilecektir. Verilmiş olan bu telefonların içerisine her askere özel numaralar yüklenecek ve sadece bu numaralar ile konuşulabilecek.

Üstelik belirlenmiş zamanlarda konuşulacağı için asker tam anlamı ile serbest olmayacaktır. Tahminimize göre kamerasız ya da ses kayıt özelliği olmayacak olan bu cep telefonlarının yerli üretim olması ve kısa zaman içerisinde de verilmesi planlanmaktadır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.