Askerde Telefon Kullanmanın Şartları Ortaya Çıktı

14 Nisan 2015 Salı, 13:02
Askerde Telefon Kullanmanın Şartları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda artık askerlerinde rahatlıkla telefon ile konuşabileceği konusunda haberler çıkmıştı.

Askerde Telefon Kullanmanın Şartları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda artık askerlerinde rahatlıkla telefon ile konuşabileceği konusunda haberler çıkmıştı. Bu haber ile ilgili ayrıntılar hızlı bir şekilde ortaya çıkmış ve çalışmalar daha hızlı bir şekilde devam etmektedir. TSK, Eğer herhangi bir sıkıntı çıkmaz ise çalışmalarda en geç 2 ay içerisinde sonuç alınabileceğini ve 2 ay içerisinde askerin kullanabileceğini açıkladı.

GSM şirketleri ile görüşen TSK er ve erbaşların haricinde subay ve astsubaylar içinde bu sim kartları verecekler. Özel sim kart üretimi yaptırmak isteyen ve bununla ilgili de birçok bilgi alan TSK, kısa zaman içerisinde bu uygulamayı başlatacak.

AKILLI TELEFON YOK

Kullanılacak olan telefonlar akıllı telefon olmayacak olup, erbaş ve erler telefonlarını isterlerse yatakhanede kendileri şarj edebilecekler.

7 NUMARA ARANABİLECEK

Askerlere verilmesi planlanan sim kart ve cep telefonları sadece 7 numarayı arayabilecek. 5 tane numara sadece askerlerin belirleyeceği numaralar olup, diğer 2 numara ise TSK tarafından belirlenmiş özel numaralar olacak.

BAYRAMLARDA VE TATİLLERDE TÜM GÜN

Bayramlar ve tatillerde asker telefonunu tüm gün kullanabilecek. Normal zamanlarda ise 08:00 – 18:00 saatleri arasında telefon kullanılabilecek. Bu saatlerin dışarısında sim kart kendisini kapalı konuma getirecek ve kullanılamayacak. Özellikle askerin moralini artırmak için yapılacak olan bu uygulamada tatil ve bayram günlerinin çok düşünüldüğü ve sırf bu nedenle de askerin isterse tüm gün telefonla rahatlıkla konuşabileceği çıkan haberler arasında yer almaktadır.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.