Apple iPhone Siri Türkçe Konuşacak

12 Nisan 2015 Pazar, 12:36

Uzun zamandır beklenen teknolojik gelişmeler arasında herhalde tahmin edersiniz ki, iPhone kullanıcılarının beklediği güncelleme de vardı.

Apple iPhone Siri Türkçe Konuşacak

Uzun zamandır beklenen teknolojik gelişmeler arasında herhalde tahmin edersiniz ki, iPhone kullanıcılarının beklediği güncelleme de vardı. Siri’nin Türkçe konuşmaya başlaması son günlerde mümkün hale geldi. Daha önce bir beta sürümü yayınlayan Apple geçtiğimiz günlerde de iOS 8.3 yayınladı ve özellikle Türkleri sevindiren bir özellik getirmiş oldu.

SIRI ARTIRK TÜRKÇE KONUŞACAK

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Apple firmasını ziyaret ettiğinden Siri’nin Türkçe olması için söz almıştı. Seneler önce verilen bu söz yıllar sonra yerine getirildi. Birçok Türk kullanıcı bu özelliği kullanamıyor ve bir türlü Siri ile anlaşamıyordu ancak; yeni gelen özellik ile artık herkes bu özelliği kullanabilecek. Özellikle araba kullanırken ya da telefona rahat bakacak zamanınız olmadığında kolayca bu özelliği kullanarak telefonunuz ile tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz.

TÜRK BAYRAĞI DİKKAT ÇEKİYOR

Sadece Siri değil aynı zamanda iOS 8.3 güncellemesi ile Türk bayrağı da iPhone klavyesine girmiş oldu. Emoji klavyesine eklenen Türk Bayrağı ile Türkiye bir kez daha önem kazanmış oldu. Güncellemesini en detaylı şekilde hazırlayan Apple en geniş kapsamlı güncellemesini yayınlamış oldu. Bu güncelleme ile Türklerin kalbini çalan Apple, ilerleyen zamanlarda Türkiye pazarında daha çok satış yapmayı hedeflemektedir. Şuanda bile en çok satış yaptığı ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Türkiye bu güncelleme ile daha da çok para harcamaya yönelecektir.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.