4G GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

14 Nisan 2015 Salı, 15:45
4G GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Avrupa’da çok uzun zamandır kullanılan fakat ülkemizde bir türlü aktif edilememesi sebebi ile birçok kişinin aklındaki soru işaretiydi.

4G GELİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Avrupa’da çok uzun zamandır kullanılan fakat ülkemizde bir türlü aktif edilememesi sebebi ile birçok kişinin aklındaki soru işaretiydi. Herkes ne zaman gelecek diye merak ederken ve tüm GSM firmaları gerekli çalışmaları yaparken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin, 26 Mayıs’ta bir ihalenin yapılacağını ve bu ihaleye göre 1 Ocak 2016 tarihinde 4G hizmetinin başlayacağını ifade etti.

GELECEK YIL 10 KAT DAHA HIZLI BAĞLANACAĞIZ

Gelecek yıl aktif olacak olan bu hizmetin 3G hızına göre 10 kat daha fazla olması beklenmektedir. Şuanda Avrupa’da kullanan birçok ülkenin bu hızda internette daha rahat gezindiğini ifade eden Bakan Bilgin, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkiye’nin de daha rahatça internete bağlanabileceğini söyledi.

MOBİL SEKTÖRÜNE REKABET GELECEK

Mobil sektörüne gelecek olan rekabete de değinen bakan, bu hizmetin ülkemize ve tüm GSM şirketlerine hayırlı olmasını dilediğini söyledi.  Mobil sektörün bu hız ile daha da canlanacağını ve firmaların daha fazla kampanya ve hizmet ile karşımıza geleceğinin de altını çizmiş oldu.

Şuanda hala daha rahat bir şekilde çekmeyen yerlerin olması da aslında 4G hizmetinin ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir. Özellikle bu konu da araştırma yapan şirketlerin Türkiye raporu ise çok olumlu değil diyebiliriz. Türkiye’nin büyüyen bir ülke olmasına rağmen bu hızdan geri kalmış olması hoş karşılanmıyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.