Zorunlu Trafik Sigortası Açıklaması Geldi

12 Ocak 2016 Salı, 16:32
Zorunlu Trafik Sigortası Açıklaması Geldi

Zorunlu Trafik Sigortasına İlişkin Haberlerin Çıkması İle Mehmet Şimşek Açıklama Yaptı.Orta Vadeli Program’ın (2016-2018) açıklandığı Kalkınma Bakanlığı Konferans Salonu’ndaki toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, zorunlu trafik sigortasına ilişkin bir soru üzerine de, “Geçmişte hasarlı olan araç sahiplerinin trafik primlerinde gerçekten yüksek bir artış söz konusu. Bedeni hasarların tahmini konusunda belirsizlikler var. Bu da prim artışlarındaki diğer önemli bir faktör.” dedi. 

KASKO İLE BİRLEŞTİRİLEBİLİR Mİ?

“Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya Kasko yapama zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bunlar yapısal bir çerçevede Hazinemiz tarafından çalışılır, biz de bu konulara bakarız. Bu hususu çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

KIDEM TAZMİNATINDA SON DURUM

Kıdem tazminatına yönelik bir soru üzerine de Şimşek, “Kıdem tazminatı olsun, iş gücü piyasası reformunun tamamı olsun, bunlar hakikaten Türkiye için önemli reformlardır. Tabii ki bütün kesimlerle istişare içerisinde, elimizden geldiğince uzlaşma içerisinde bu reformları hayata geçirmek istiyoruz ama bu ülkede istihdamın artması lazım, bu ülkede bütün işçilerimizin kıdem tazminatı hakkının garanti altına alınması lazım. Ben bu konuyu bu çerçeveden görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.