Yerli Otomobil Görücüye Çıktı

13 Ekim 2015 Salı, 12:05
Yerli Otomobil Görücüye Çıktı

Yerli Otomobil İlk Defa Görücüye Çıkarak Kendini Gösterdi. İşte Türk Otomobilinin Resimleri…Uzun yıllardır yerli otomobil aşkı ile yanan Türkiye sonunda otomobiline kavuşuyor. Tarihini 1884’lere kadar dayanan yerli otomobil yapılan prototip modelleri ile görücüye çıktı.


BAKAN IŞIK İNCELEMELERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı’nın “ bir babayiğit arıyorum “ sözleri ile ortaya çıkan ve hız kazanan yerli otomobil tanıtıldı. Bakan Işık’ın bizzat kendisinin baktığı ve incelemelerde bulunduğu yerli otomobiller 3 prototip olarak karşımıza geldi. Dördüncüsünün de üretildiği ve pek yakında piyasaya sürülecek olan otomobillerden ilk görüntüle ise ortaya çıktı. Bakan Işık’ın sevinç içinde baktığı ve incelediği araçtan ilk görüntüler ise şu şekilde:
BAKAN IŞIK’TAN AÇIKLAMA

Bakan Işık, otomobillerle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Yerli otomobil Cumhurbaşkanımızın “Bir babayiğit arıyorum” demesiyle başlayan bir süreçtir. Prototipler çıktı. Yerli otomobil için 3 prototip çıktı. TÜBİTAK’ta çalışmalar sürüyor. Yerli otomobil için üretilen 3 prototipin yanında 4. prototip de üretiliyor.” Dedi.

Otomobillerin bitirilerek kısa zamanda piyasaya sürülmesi beklenirken, halk tarafından da heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Özellikle birçok kişinin kullanırım ve alırım dediği araçların özellikleri ise henüz belirsizliğini korumaya devam ediyor.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.