Yerli Otomobil Çok Ucuza Götürecek

14 Ekim 2015 Çarşamba, 13:56
Yerli Otomobil Çok Ucuza Götürecek

Yerli Otomobil İle Seyahat Çok Ucuz Olacak. İşte Detaylar…2 TL’YE 100 KİLOMETRE

Bakan Işık, yerli otomobilin 2 TL’lik şarj ile 100 kilometre yolu gideceğini söyledi. Bakan Fikri Işık’ın ağzından yerli otomobilin özellikleri; Dün tanıtılan prototip son tasarım değil, tasarımın fikri mülkiyeti bize ait 2 TL’lik şarj ile 100 km yol gidilebilecek 100 km’de 2 litre yakıt tüketimin altına düşmeyi hedefliyoruz.

Bu aracın maliyeti muadillerinden daha düşük olacak Emisyon sıfıra yaklaşacak, arkada jeneratör olacak, dijital bir araç olacak, batarya merkezde bile takip edilebilecek. 

AÇIKLAMA BAŞLIKLARI

Her türlü yakıta ulaşabileceğiniz yerde rahatlıkla seyahat edilebilecek.

Kalite, güvenlik, konfor ve maliyet noktalarında hassasiyetle çalışıyoruz.

Herkes bir milli mücadele düşüncesiyle çalışacak bu projede.

Dünden bu yana aldığımız tepkiler gayet olumlu güzel tepkiler oldu.

AR-GE’si TÜBİTAK liderliğinde yapılacak.Seri üretimde ise ‘Babayiğit’ bulmak için çalışmalarımız sürüyor. Platfom olmadan, bir şeyi sıfırdan 2020 teknolojisine aktaramazsınız. Bir yerden başlamak durumundasınız.

İSTANBUL – ANKARA ARASI 9 TL

Bakan’ın açıklamalarından sonra yapılan hesaplamalara göre İstanbul – Ankara arası sadece 9 TL’ye gidilebilecek. Eğer proje gerçekleşir ve bu araçlar Türkiye sokaklarına inerse, petrole olan talep ciddi oranda azalacak. Mühendislerin çalışması devam ederken, sosyal medya üzerinde de yerli otomobile ciddi oranda eleştiri gelmeye devam ediyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.