Home / Gündem / Yenilenen Kimlikler Pazartesi Günü Dağıtılmaya Başlanacak

Yenilenen Kimlikler Pazartesi Günü Dağıtılmaya Başlanacak

Yenilenen kimliklerle alakalı olarak bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar isbilgisi.com adresinde. Yenilenen Kimlikler Pazartesi Günü Dağıtılmaya Başlanacak

Uzunca süredir değişeceği, yenileceği yönündeki haberlerle vatandaşın gündemini meşgul eden kimlikler nihayet pilot bölge olan Kırıkkale’de dağıtılmaya başlanıyor. Vatandaşların kimlik yenileme işlemlerini kolaylaştırmak adına yeni bir tesis hazırlanarak, tamamen rahat ve güvenli şekilde kimlik değişim işleminin yapılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenilmiş.

Manyetik korumalar ve elektronik sistemler ile binanın içi ve dışı güvenlik önlemleriyle donatılmış durumda. Vatandaşların kimliklerini değiştirebilmek için yalnızca biyometrik fotoğraflara ihtiyaç duyacaklarını da belirten yetkililer, onay verdikleri kişiler tarafından da kimliklerinin alınabileceğini ifade ettiler. Bu sayede vatandaşın gündelik işlerinin de aksamayacağı düşünülüyor.

Modern Masalı Sistem Getirildi

Vatandaşların, yeni kimlik değişim işlemleri sırasında daha rahat modern ve kolay bir şekilde işlem yapabilmeleri adına masalı bir sistem geliştirildi. Ayrıca bu masalı sistem sayesinde vatandaş yapılanları anlık olarak ekranlardan takip edebilecek.

Pilot bölge Kırıkkale’de test edildikten sonra tüm kimlikler diğer illerimizde de yenilenmeye başlayacak.

Oldukça Hızlı ve Kolay Yapılacak.

Tüm işlemler vatandaşları işlerinden alıkoymadan son derece hızlı ve rahat şekilde halledilecek. Karmaşık ve düzensiz bir yenilemi işlemi değilde, rahatlıkla modern kimliklerin yenilenmesi hedefleniyor.

Güvenlik Önlemleri Hat Safhada

Vatandaşların güvenlik önlemleri hat safhada alınmış durumda, hem elektronik hem de bilgi teknolojileri anlamında bir çok güvenlik teknikleri etkin olarak kullanılıyor. Binanın içi ve dışı elektro manyetik akımlara ve bilgi hırsızlıklarına karşı donatılmış. Bu sayede verilen yedeklerinin alınması veya kopyalanması işlemlerinin önüne geçilmiş olunacak.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir