Yeni Kimlikler Dağıtılmaya Başlanacak

14 Mart 2016 Pazartesi, 10:38
Yeni Kimlikler Dağıtılmaya Başlanacak

Yeni kimlikler bugün itibariyle pilot il Kırıkkale'de dağıtılmaya başlandı. Yeni kimliklerle ilgili tüm detaylar isbilgisi.com adresinde. Yeni Kimlikler Dağıtılmaya Başlanacak. 

Pilot il olarak belirlenen Kırıkkale’de yeni kimlikler dağıtılmaya başlanacak. Yeni kimliklerin dağıtılması işlemi, bugün itibariyle sürdürülerek tüm Kırıkkale’de sorunsuz bir şekilde yürütülecek. Yapılan tüm güvenlik önlemleri ve korumalar ile, güvenlik zaafiyeti oluşmadan, sorunsuz ve rahat bir şekilde dağıtım işlemlerinin yürütülmesi amaçlanıyor.

Yoğun Güvenlik Önlemleri

Yapılan güvenlik önlemleriyle beraber, bilgi hırsızlığına ve veri kayıplarına karşın elektromanyetik duvarlar, cihazlar, sinyal önleyiciler ve daha bir çok elektronik güvenlik sistemi tedbirleri alındı. Ayrıca çevre düzenlemeleri, trafik ve diğer önemli noktalarda da güvenlik önlemleriyle bütünleşmiş bir kimlik yenileme işlemi yapılacak.

Yeni Masa Sistemi Hazırlandı

Vatandaşların işlemlerini rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri adına, masa sistemi hazırlandı. Masa sistemi sayesinde vatandaşlar, rahat bir şekilde saatlerce beklemeden işlemlerini yürütecekler. Modern sistem ile beraber, vatandaşlık anlık olarak tüm işlemleri önlerinde bulunan monitörlerden görebilecek, işlemlerinin aşamalarını takip edebilecekler.

Pilot il Kırıkkale’den sonra tüm illerde yeni kimlikler dağıtılmaya başlanacak.

Kırıkkale’nin pilot denemelerinden sonra sorunsuz bir kimlik yenileme işlemi gerçekleşirse ve güvenlik zaafiyeti veya veri hırsızlığı gibi bir durum söz konusu olmazsa aynı düzenlemeler ve güvenlik önlemleri altında tüm illere yeni kimlikler dağıtılacak.

Ayrıca, dağıtılacak olan yeni kimlikler ile beraber bir çok optimizasyon da hayatımıza girmiş olacak. Dağıtılan kimliklerin ardından vizelerin kaldırılması işlemleri gerçekleşirse, yeni kimlikler pasaport olarak da Avrupa ülkelerine geçişte kullanılabilecek.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.