UNUTMAYIN BORÇLAR FAİZLERİ İLE SİLİNİYOR SON GÜN 30 EYLÜL

14 Eylül 2015 Pazartesi, 16:56
UNUTMAYIN BORÇLAR FAİZLERİ İLE SİLİNİYOR SON GÜN 30 EYLÜL

Devlet yaptığı yeni bir açıklama ile seçim öncesi önemli adım attı. Milyonlarca kişinin tüm borcu faizleri ile birilikte silinecek.Genel Sağlık Sigortası kapsamında birçok kişinin borcunun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Milyonlarca insan habersiz bir şekilde borçlandırılmış ve borcun altına sokulmuştur. Hastaneye gitmeyen ve hastanede karşımıza çıkan bu GSS borcu son dönemlerde çok fazla tepki topladığı için silinmeye kadar geldi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, yaptığı açıklamasında GSS borcu kapsamında borcu olan kişilerin borçlarını ödeyememesi durumunda gelir testi yaptırabileceğini açıkladı. Geliri olmayan ve borcunu ödeyemeyecek pozisyonda olan kişilerin borçlarının sıfırlanacağını bildirdi.

YAPILANDIRMA OLACAK

Nisan 2014 tarihinden önce borcu olan kişilerin ise borçlarını yapılandırma içerisinde ödeyebileceklerini ifade edildi. 6, 9, 12 ve 18 aya kadar taksitlendirme yapan kurum bu paranın taksitle ödenmesine de imkan sağlıyor.

FAİZLERİ BİLE SİLİNECEK

Borcu olan kişilerin borçları faizleri ile birlikte silinecek. Borcu olan kişilerin 30 Eylül 2015 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişiler gelir testi yaptırıp faizli borçlarından kurtulabilecekler.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.