Home / Gündem / Üniversite Öğrencilerine 2,000 TL’ye Kadar Burs

Üniversite Öğrencilerine 2,000 TL’ye Kadar Burs

Üniversite Öğrencilerine Devlet ve Özel Kuruluşlar Tarafından Burs Veriliyor. 2,000 Liraya Kadar Burs Veren Kuruluşlar İçin İşte Detaylar…Üniversite öğrencilerinin en çok zorlandığı konu olan para hem devletin hem de özel kuruluşların burs vermesi ile son buluyor. Özellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs veren devlet, eskiden verdiği 180 liraya karşılık artık 350 liraya yakın burs imkanı sağlıyor. Hem geri ödemeli hem de geri ödemesiz burs imkanı sağlayan devlet haricinde birde özel kuruluşlar burs imkanları sağlamaktadır. 

TÜBİTAK: LYS’de MF puan türünden ilk 5 bin ile 25 bin arasına girenlere puanına göre 750 ile 2 bin TL arasında değişen burs veriyor. Aylık 2 bin TL’lik burs, MF puan türünden ilk 5 bine giren ve matematik, fizik, kimya, biyoloji bölümlerine yerleşen örgün lisans öğrencilerine veriliyor.

KREDİ VE YURTLAR KURUMU

Lisans öğrencilerine verilen aylık burs miktarı 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine 990 TL. Geri ödemeli bursun başvuruları Ekim’de başlıyor.

ANADOLU VAKFI

30 Eylül’e kadar online başvuru alıyor. Lisans öğrencilerine aylık 325 TL veriyor. * TÜRK EĞİTİM VAKFI: Devlet üniversitelerindeki başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olanlar, 30 Eylül’e kadar başvurabiliyor.

SABANCI VAKFI

Lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. Başvurular ay sonuna kadar devam ediyor. Burs tutarları da ay sonunda belirlenecek.

21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

İlkokul öğrencilerine 50, ortaokula 75, liseye 100, üniversitelilere 200 TL veriyor. Başvurular 2-5 Ekim arasında alınıyor.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’da öğrenim görenlere burs veriyor. 30 Eylül’e kadar online başvuru yapılabiliyor. Belli üniversitelerin öğrencilerine burs veriyor. Lisans öğrencilerine 300, yüksek lisansa 350, lise öğrencilerine de 250 TL ödeniyor.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan çok sayıda öğrenciye burs veriyor. Ekim ortasında başvurular başlıyor.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ (TED)

Maddi durumu yetersiz başarılı öğrencilere ortaokuldan başlayarak tam eğitim bursu veriyor ve üniversite sonuna kadar eğitim masraflarının karşılanmasını sağlıyor. Maddi desteğin yanı sıra sosyal, kültürel ve psikolojik destek de veriyor. Öğrencilerin tüm eğitim, barınma, servis, yemek, kitap-kırtasiye, giyim masrafları ve cep harçlıkları karşılanıyor. Öğrenci başı yıllık maliyet 13 bin 500 TL’yi buluyor.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir