Tunceli'de Helikopter Düştü

Tunceli'nin Pülümür ilçesinden sabah saatlerinde kalkan ve içinde 12 kişinin bulunduğu Helikopter bilinmeyen bir nedenle düştü.

Tunceli'de Helikopter Düştü

Tunceli'nin Pülümür ilçesinden sabah saatlerinde kalkan ve içinde 12 kişinin bulunduğu Helikopter bilinmeyen bir nedenle düştü.

18 Nisan 2017 Salı 16:02
Tunceli'de Helikopter Düştü

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait olan ve İçinde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 personel olmak üzere 12 kişinin bulunduğu helikopter henüz bilinmeyen bir nedenle , kalkışından 10 dakika sonra irtibat kesildi.

Haber ajanslarına düşen bilgiye göre olumsuz kava koşulları ve sis nedeniyle düştüğü öne sürülen helikoptere yetkililerin ulaşmaya çalıştığı belirtiliyor. Polislerin Özel Harekatçı olduğu, Hakimin ise yüksek seçim kurulunda göevli olduğu belirtildi.

7 POLİS, 1 HAKİM, 1 ASTSUBAY, 3 PERSONEL

Kazada düşen Helikopterin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olduğu ve gelen talep üzerine Diyarbakır’daki Havacılık Şube Müdürlüğü’den kalkarak 3 personeliyle ilk olarak Tunceli'ye gittiği öğrenildi. Tunceli'de YSK'da görevli hakimi alan helikopter, daha sonra polislik sınavına girmek için bekleyenleri almak üzere Nazmiye ilçesine gitti. Buradaki kişileride alarak daha sonra yine polislik sınavın girmek üzere bekleyen kişileri almak üzere Pülümür ilçesine gitti. Tunceli'nin Pülümür ilçesinden 11.40'da kalkan helikopter ile Tunceli'deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği olayla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama göre kazanın olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana geldiğinin değerlendirildiği belirtildi.

Tunceli Valiliği'nin açıklaması şöyle: "18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Skorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde (7) Polis Memuru (1) hakim, (1) Astsubay ve (3) mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol