Terör İhbar Hattı Aktif

24 Ekim 2015 Cumartesi, 18:48
Terör İhbar Hattı Aktif

Alo Terör İhbar Hattını Arayarak Doğru Bilgi Verenlere 4 Milyon TL'ye Kadar Ödemeye Yapılacak.İçişleri Bakanlığı terör ihbar hattı kurarak, ihbar edenlere ödül verecek. 31 Ağustos tarihinde yürürlüğe giren “Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik” ile terör hattına ihbar gelmesi ve ihbarın doğru olması durumunda kişilere 200 bin TL’ye kadar para ödülü verilecek.

ÖDÜL 4 MİLYONA ÇIKABİLİR

Ödülün artırılması Bakanlığın elinde olup, eğer çok değerli ve önemli bir bilgi verilirse ödül miktarı da artırılabilecek. İhbar edilen kişinin bir üst düzey yönetici olması veya kamuoyunu aydınlatacak bir bilgiye sahip olan kişi olması nedeni ile ödül 4 milyon TL’ye kadar çıkartılabilecek. Eski para ile 4 trilyon ödeme yapılacak.

“ ALO 140 “

İhbarda bulunmak isteyenler Alo 140 Terör İhbar Hattı’nı arayabilir ve bu hat üzerinden ihbarlarını gerçekleştirebilirler. Böylece hem ödül alınırken hem de devlet çok sayıda ihbarın gelmesini beklemektedir. Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.