Tepkilere Sebep Olan 1 Nisan Reklam Filmi İçin Açıklama Ülker'den

1 Nisan Reklam Filminin İçerdiği Kelimelerden Dolayı Tepkileri Üzerine Çekmişti. Tepki Karşı Yayından Kaldırılan Reklam Filminin Üzerine Murat Ülker Bir Açıklamada Bulundu.

Tepkilere Sebep Olan 1 Nisan Reklam Filmi İçin Açıklama Ülker'den

1 Nisan Reklam Filminin İçerdiği Kelimelerden Dolayı Tepkileri Üzerine Çekmişti. Tepki Karşı Yayından Kaldırılan Reklam Filminin Üzerine Murat Ülker Bir Açıklamada Bulundu.

01 Nisan 2017 Cumartesi 15:03
Tepkilere Sebep Olan 1 Nisan Reklam Filmi İçin Açıklama Ülker'den

Murat Ülker'in 1 Nisan şakaları üzerine çektiği reklam filmi baya bir tepki görmüştü.

Bunun üzerine reklam filmini Ülker yayından kaldırmıştı.

Ülker, Yıldız Holding olarak kapsamlı bir soruşturma başlatıldığını ve idari tedbirlerin yanı sıra suç duyurusunda da bulunulacağını söyledi.

Ülker reklam filmine olan tepkilerden dolayı konu hakkında olan biteni şu konuşmalarla açıkladı;

1 Nisan şakalarını konu alan seri reklam filmlerimizin birisi ile ilgili şirketimize ve markamıza yönelik akıl almaz, mesnetsiz bir karalama kampanyası başlatıldı.

20 Mart'tan bu yana televizyonda ve sosyal medyada yayında olan bu reklam filmi 1 Nisan'ın şaka ruhunun ve hep olageldiği üzere aile bireyleri ve bilhassa kardeşler arasındaki şakalaşmaların üzerine kurgulandı.

Akıl ve izanla açıklanamayacak bir biçimde, bir şaka reklamı, başlatılan bir sosyal medya kampanyası ile farklı noktalara çekildi ve içinde asla olmayan ve olması dahi düşünülemeyecek anlamlar yüklenerek, markamıza yönelik olumsuz yargılar oluşturulmaya çalışıldı. Reklam film görüntüleri ve üzerindeki yazılarla oynanarak deformasyon oluşturuldu ve sanki bu deforme edilmiş görüntü ve sözler markamıza aitmiş gibi lanse edilmeye çalışıldı.

Oysa filmin içeriğindeki görüntüler, kardeşlerin birbirlerine yaptıkları şakalardan örnekler taşıyordu. Ki bu senaryo, gerçek hayattaki bilindik 1 Nisan şakalarının hikaye edilmesinden başka bir şey değildi.

Herhangi bir yanlış anlamanın önüne geçmek amacıyla, reklam filminin amacını anlatan bir açıklama ve devam filmleri kamuoyu ile paylaşıldı. Fakat bu açıklamaya rağmen reklam filmine farklı anlamlar katmaya çalışan bu olumsuz kampanya, markamıza / şirketimize yönelik 'hakaret ve tehditler' içerecek kadar ileriye götürüldü.

Ülker, 1944 yılından bu yana bu memleket için üreten, ürettikleri ile tüketicilerini memnun eden bir şirket olarak milletimizin ve memleketimizin önemli bir değeri olduğunun bilincindedir. Ve yine Ülker, milletimizin, Ülker'e verdiği değerin de bilincindedir.

Aslında, Ülker'i hedef almış gibi görünmekle birlikte, haksız itham ve iftiralarla; devletine, milletine ve ülkesine bağlı saygıdeğer vatandaşlarımızı da tahrik etme ve hasmane tutum almaya zorlamayı amaçlamıştır. Maalesef bu tarifsiz çirkin yaklaşım memleketimize zarar vermektedir. Ama hiç kimse Aziz vatanımıza, Milletimize, Devletimize ve milletimizle bütünleşen markamıza zarar veremeyeceklerdir. Bu maksatlı kişilerin kumpas ve linç girişiminin yarattığı tahribatın sonuçları kanun önünde ayrıca takip edilecektir.

Ayrıca şirketimiz tarafından konu ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatılmış olup, ilgili kişilerin tamamı açığa alınmış olup, ihmali ve/veya kastı olan herkes hakkında idari tedbirlerin yanı sıra suç duyurusunda da bulunulacaktır.

Bu vesile ile bu haksız algıdan incinmiş olan tüm vatandaşlarımızdan da ayrıca özür diliyoruz.

Öte taraftan bu süreçte, yanımızda olan ve bize, haklılığımızı dile getirip, geçmiş olsun diyen milletimize de bilhassa teşekkür ederiz.

Son Güncelleme: 20.04.2017 16:07
Anahtar Kelimeler:
ÜlkerAçıklamaReklam
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol