Teog Sınav Dönemi Sona Erdi

8. Sınıf öğrencileri için düzenlenen merkezi ortak sınavlar (TEOG) sona erdi.

Teog Sınav Dönemi Sona Erdi

8. Sınıf öğrencileri için düzenlenen merkezi ortak sınavlar (TEOG) sona erdi.

29 Nisan 2017 Cumartesi 22:42
Teog Sınav Dönemi Sona Erdi

Eğer ortaokul çağlarında bir çocuğunuz yoksa ya da küçük bir kardeşiniz teog ne demek bilemeyebilirsiniz. Teog ortaokul 8. Sınıf öğrencileri için düzenlenen 12 merkezi ortak sınava verilen bir addır ve bir teog sınav dönemi bitti.

Büyük bir kesim öğreniciyi ve onların gelecekteki okullarını hatta bu okullara bağlı işlerini etkileyecek önemli bir sınavdı. Tıpkı üniversiteye yerleştirme ya da kamu personeli sınavlarında olduğu gibi teog sınav dönemi çerçevesinde televizyonlarda, radyolarda vatandaşlarımızın bu sınav döneminde bulunan çocuklar için daha duyarlı olmalarına dair duyurular yapıldı. Sınav sistemi üzerinde çalışmalar hala devam ederken şu hali ile bile tek bir gün hatta birkaç saate sığdırılan sınavlar farklı dönemlere daha dengeli dağıtılmaya çalışılmıştır.

Büyük bir heyecan içinde beklenilen teog sınav dönemi bitti ama şimdi de sınav heyecanının yerini sonuçlar ile ilgili beklentiler aldı. Sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının resmi bilişim sitelerinden olan EBA aracılığı ile yakın bir tarihte duyurması bekleniyor.

Teog sınav döneminin bitmesi ile birçok iletişim ve soysal medya kanallarında olduğu kadar EBA üzerinden de sonuçlar ile birlikte öğrenciler sınav sorularının ayrıntılı açıklamalarını ve cevaplarını da bulabilecekler. Hem yurt içinde hem de yurt dışında binlerce öğrencinin katıldığı, öğretmenlerin görev aldığı bu sınavların ülkemizin idame ettirdiği varlığında ve gelişiminde önemli yapı taşları olduğunu düşünürsek bu sınavlara giren çocuklar geleceğimiz.

Son Güncelleme: 29.04.2017 17:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol