Taşerona Flash Kötü Haber

24 Aralık 2015 Perşembe, 13:40
Taşerona Flash Kötü Haber

Taşeron İşçilerine Verilen Vaatlerle İlgili Kötü Bir Haber Geldi. İşte O Kötü Haberin Detayları…Seçim vaatleri arasında yer alan taşeronlara ilişkin çalışmalar bir süredir devam etmekteydi. Özellikle taşeronların kadroya geçirilmesi konusunda Aralık ayını işaret eden devlet yetkilileri maalesef kötü bir haber verdiler.

ARALIK AYI İŞARET EDİLMİŞTİ

Normal şartlarda aralık ayını işaret eden devlet yetkilileri bu ay içerisinde bir bakanlar kurulu toplantısı yapılacağını ve bu konunun burada görüşüleceğini ifade etmişlerdi. Bu görüşme ve yapılan araştırmalar sonucunda bu durumun biraz daha uzayabileceği ifade edildi. Hükümet, dün muhalefet partileri ile temasa geçerek önceki gün TBMM Başkanlığı’na sunulan torba tasarıdaki bazı düzenlemeleri yeni yıla bırakmadan görüşmelerine başlanan, ‘Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na önergelerle eklemek istediğini iletti.

KİMLERİN KADROYA GEÇECEĞİ 6 AY SONRAYA KALDI

Kadroya geçişlerde çalışmalar yürüten hükümet kimlerin taşerona geçeceği konusunda öncelikli olarak bir çalışma yapacağını ve ayrım yapılacağını belirtmişti. Asıl iş ve yardımcı iş ayrımı yapacak olan hükümet bunun 6 ay sonraya kaldığını ifade etti. Bakanlar Kurulu bu iş ayrımını 6 ay sonra yani 31 Haziran 2016 tarihinde yapacak.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.