Şubat’ta Öğretmenlere 10 Bin Atama Geliyor

08 Ekim 2015 Perşembe, 11:00

Şubat Ayında Yapılacak Olan 10 Bin Öğretmen Atamasına Yönelik Bakandan Açıklamalar Geldi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bakan Nabi Avcı, öğretmenlere müjdeyi verdi. Şubat ayında 10 bin kişilik bir atama gerçekleştirileceğini ifade eden Bakan Nabi Avcı, atamalarla ilgili de ilginç açıklamalar yaptı. Atama sisteminin baştan aşağıda değiştirileceğini ifade eden Nabi Avcı, öğretmenlerin kafasında yeni soru işaretleri oluşturdu.

Eskişehir’deki bir program sonrasında soruları yanıtlayan Nabi Avcı “ Elimizde zaten 10 bin kişilik bir kontenjan var. Bunu Şubat ayında bir atama yaparak tamamlamak istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

3 AY STAJYER UYGULAMASI

Bu atama sisteminin baştan aşağı değişeceğini bildiren Nabi Avcı, atanan ilk öğretmenlerin kademeli olarak ilk 3 ay stajyer olarak çalışacağını ifade etti. Bu sayede eğitim ve eğitimcinin kalitesini artırmayı hedeflediklerini bildiren Nabi Avcı, uygulamanın Şubat 2016 atamaları ile başlayacağını bildirdi.

İNTERNETTEN HER AN EĞİTİM

Fatih ve EBA projesi kapsamında teknolojiye gerekli önemi verdiklerini belirten Nabi Avcı, özellikle dershaneye ihtiyaç duymaması için çocuklara internet üzerinden 24 saat eğitim veren sistemin olduğunu belirtti. Çocuklara her türlü konu ile ilgili olarak ders veren ve çocukların iyi bir eğitim almasını sağlayan bu proje kapsamında eğitimin kalitesinin artırılacağını ifade etti.

ŞUBAT AYINDA 10 BİN ATAMA

Şubat ayında 10 bin öğretmenin atmasının yapılacağını ifade eden Bakan, bu kontenjanın zaten ellerinde olduğunu belirterek atamalar zaten yapılacaktı dedi. Buna göre Şubat ayında 10 bin öğretmen adayının daha ataması gerçekleştirilecek.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.