Home / Gündem / Şubat Atamasında Kürtçe Öğrenilecek

Şubat Atamasında Kürtçe Öğrenilecek

Şubat Atamasında Doğuya Atananlar Temel Düzeyde Kürtçe Öğrenecek.Şubat ayında yapılması planlanan öğretmen atamalarında yeni bir detay ortaya çıktı. Atamalara katılan ve doğuya atanan öğretmenler Kürtçe öğrenecekler. Doğu’da yaşayanlarla aralarının kopmaması ve dediklerini daha iyi anlamak adına yapılan bu çalışma da öğretmenlerin kısa bir eğitim alması ve Kürtçe konuşup anlayabilmeleri sağlanacak.

STAJYER EĞİTİM’DE VAR

Daha önce de açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, bundan sonra farklı bir strateji izleyeceğini ve öğretmenlerin atanma sonrasında 4 aylık bir eğitim alacağını ifade etmişti. 10 yıl ve üzerinde öğretmenlik yapan bir deneyimli öğretmenin yanında 4 ay stajyer öğretmenlik yapacak olan bu kişiler, daha sonrasında atandıkları okullara gönderilebilecekler. Bu sayede öğretmenlerin öğrencilerle daha sağlıklı ve daha iyi bir iletişim kurması planlanmaktadır.

KÜLTÜREL DEĞERLER DE ÖĞRENİLECEK

Kürtçe eğitim alacak olan öğretmenler sadece temel düzeyde eğitim alırken, aynı zaman Kürt kültür ve değerleri hakkında da kısa bilgiler edinecekler. Bölge halkını tanımak ve onlar için daha faydalı olmak hem orada ki öğrencilerle daha iyi ilişkiler kurmayı sağlarken aynı zaman da velilere huzur ve mutluluk verecek.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir