Home / Gündem / Son 10 Yılın En Soğuk Kışı Geliyor

Son 10 Yılın En Soğuk Kışı Geliyor

Soğuk Havaların Kısa Zamanda Gelecek Olması ve Son 10 Yılın En Soğuk Kışı Olacağı Açıklandı.Soğuk havalar kendini henüz belli etmezken, yurdumuzda güzel bir haftasonu geçirenler, kışın henüz geleceğine inanacak gibi değiller. Fakat meteoroloji yaptığı uyarıda son 10 yılın en soğuk kışının geldiğini ve soğuk havaların kendisini belli edeceğini bildirdi. 

YURTDIŞINDA DA UYARILAR VAR

Yurtdışında birçok ülkeye uyarı yapılırken, ABD ve Avrupa’nın kuzey kısmı için felaket açıklamasında bulundu. Özellikle ABD için uyarılarda bulunan İngiliz Meteoroloji dairesi dikkatli olunmazsa felaketin kapıda olduğunu bildirdi. Türkiye’yi de uyaran İngilizler, soğukların kapıda olduğunu ve diğerlerinden çok farklı geleceğini belirttiler.

SEL UYARISI DA VAR

Sadece soğuk havalar değil aynı zamanda sel uyarılarında da bulunan meteoroloji genel müdürlüğü bu uyarıların dikkate alınması gerektiğini Türkiye içerisinde kasırga, sel ve başka felaketlerinde olabileceğini belirtti. Soğuk havaların gelmesi içine Kasım ayının başı gösteriliyor.

10 DERECE DÜŞECEK

Sıcaklıkların ise 10 derece birden düşeceğini belirten uzmanlar, bu soğuklarında son 10 yılın en soğuk kışı olarak tarihe geçeceğini bildirdiler.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir