Sigaraya Şok Zam Geliyor

30 Eylül 2015 Çarşamba, 13:33
Sigaraya Şok Zam Geliyor

Yapılan Açıklamaya Göre SGK'ya Ek Gelir Elde Edilmesi İçin Sigaraya Zam Yapılıyor.Sigaraya zam yapılması ile ilgili olarak yeni gündem oluştu. Özellikle sigara içenleri yakından ilgilendiren bu konu ile ilgili olarak zam açıklaması SGK tarafından geldi. Sigara zam yapacak olan tarafın SGK olduğu açıklandı.


Tütün Mamullerinin Üretim ve Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik üzerinde yapılacak olan değişiklik ile SGK’ya bu konu da bir gelir sağlanması bekleniyor.

TEDAVİ MASRAFLARI ÇOK FAZLA

Sigara içenlerin tedavi masrafları ile ilgili olarak çok pahalıya mal olması ve tedavilerinde devlete fazla yük olmaları ile ilgili olarak çalışmalar yapıldı. Sigara içenlerin tedavi edilmesine esas açıklamaları ise daha önceki yıllarda Sağlık Bakanları açıklamışlardır. Şimdi yeni atılan adımlar ile ilgili ise SGK için bir zam yapılacak.

PAKET BAŞINA 50 KURUŞ

Paket başına 50 kuruş zam yapılması planlanan zamda, SGK’ya ek gelir elde edilecek. Böylece sigara nedeni ile hasta olan kişilerin masrafları daha sonrasında ücretsiz olarak SGK tarafından daha rahat bir şekilde karşılanacak. Haberin bu şekilde verilmesinin ardından zamların yapılması bekleniyor.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.