SEÇİMDEN SONRA YENİ ZAM 200 TL OLACAK

14 Eylül 2015 Pazartesi, 19:51

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz 1 Kasım Tarihinden Sonra Milyonlarca İnsanın Faydalanabileceği 200 TL Zam Miktarını Açıkladı.Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz emeklilere yönelik zam haberini daha önce vermiş ve zammın yapılacağını bildirmişti. Zam oranı ise yeni açıklama ile belli oldu. Emekliler yapılacak olan yeni zam oranı ile tam 200 TL zam alacaklar. 

Yılmaz, A Haber televizyonunda katıldığı bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

200 TL ZAM 1 KASIM’DA GELİYOR

Yılmaz yaptığı açıklamalarda emeklilere şöyle bir müjde verdi. Cevdet Yılmaz yaptığı açıklama da;

Bin 100’ün üstü de normal artıştan istifade etmişti. Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100’e tamamlama, bin 100’ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz. Bununla ilgili bir düzenleme gerekiyor. Meclisimiz açıldıktan sonra seçimlerden sonra bu düzenlemeler yapılıp gereği ortaya konacaktır. Bunun elbette getireceği bir yük var. Ama bu da hazırlayacağımız bütçe içinde hesabı kitabı yapılacak bir yük. Bunun getireceği faydalar da var bir taraftan. Makro dengelerimizi bozmadan ama vatandaşımıza, emeklimize hakettiği refahı, imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak sağlama gayretimizi devam ettireceğiz.

Bütün emeklilere bir zam yapılıyor mu, bunun hayata geçişi seçimlerden sonra mı olacak” sorusuna ilişkin de “Evet, seçimlerden sonra” yanıtını veren Yılmaz, Meclis çalışmaya başladıktan sonra muhtemelen ilk yapacakları işlerden biri olacağını söyledi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.