Sadece Bu Kişilere Zam Yapıldı

02 Ekim 2015 Cuma, 13:11

Yapılan açıklamaya göre memurlara zam verileceği duyuruldu. Son dakika gelişmesi olarak geçilen haberde sadece Eğitim kadrolarında görev alan Din Hizmetleri Sınıfı memurlarına zam yapılacağı belirtildi.Yapılan açıklamaya göre memurlara zam verileceği duyuruldu. Son dakika gelişmesi olarak geçilen haberde sadece Eğitim kadrolarında görev alan Din Hizmetleri Sınıfı memurlarına zam yapılacağı belirtildi. Uzun zamandır konuşulan ve zam yapılması konuşulan bu kişilerle ilgili olarak zam yapan devlet, sadece zam değil aynı zamanda tazminat puanlarını da artırmaya gitti. Tazminatlarında 15 puanlık bir artışa giden devlet toplamda da yüksek bir maaş artışına gitti.


%6’LIK MAAŞ ZAMMI

Toplamda %6’lık bir zam alacak olan Din Hizmetleri Sınıfı memurlarının maaşları ise şu şekilde olacaktır.

1/10/2008 öncesi işe girenler: 124,55 TL
1/10/2008 sonrası işe girenler: 109,61 TL

Zam oranları bu şekilde yapılacak olup, bunlar haricinde herhangi bir zam uygulaması olmayacaktır. Bunlara ek olarak sadece tazminat puanları artan memurların işten çıktıktan sonra alacakları tazminat oranları da ortalama olarak %6 artmış olacaktır.

ZAM NE ZAMAN UYGULANACAK

Zam oranı Ocak 2016 tarihinden itibaren uygulanacak olup, bu tarihe kadar maaş ödemeleri normal rakamlarla yapılacaktır. Ocak 2016 tarihinden sonra ise ödemeler zamlı halleri ile hesaplara geçecektir.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.