Resmi Gazetede Bugün: Atama Kararları

19 Mart 2016 Cumartesi, 13:50

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna yönelik atamalar, Resmi gazetede yayımlandı. Resmi Gazetede Bugün: Atama Kararları

29658 sayılı ve 19 Mart 2016 tarihiyle yayınlanan Resmi Gazete, HSYK’ya yönelik atama kararlarını da barındırıyor. İthalatta, bazı kimyasallar ve elektronik eşyalara yönelik tarife kontenjanının uygulanması hakkında tebliği de sizlere iletmiştik. Yapılması uygun görülen atamalara yönelik gelişmeler ise aşağıdaki şekildedir.

Resmi Gazetede Bugün: Atama Kararları listesi hayli kabarıktı.

Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen atama kararları ise şöyle belirtilmiştir.

1.derece kadrolu ve 8000+ ek göstergeli olan yardımcılık görevi için Bakan Yardımcılığına, Mehmet Ersoy’un getirilmesi kararlaştırılmıştır. Belirtilen atama kararı için listede imzası bulunan kişiler; Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sema Ramazanoğlu şeklindedir.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca yapılmış atama kararı ise; Adalet Bakanlığı bünyesinde, Tetkik Hakimi pozisyonu için Mehmet Karagöz şeklindedir.

Resmi Gazetede ithalat kontenjanı tarifesi: Yine bugün tarihli gazetede, bazı kimyasallar ve elektronik eşyaların ithalatına yönelik kontenjan tarifesi tebliğ edilmişti. Tebliğ doğrultusunda, bazı ara ürün ve hammaddelerin ithalat taleplerinin açılan talep kotasına denk veya az olması noktasında taleplerin tam karşılanacağı yönünde bildirimlerde bulunuldu. Ayrıca bu tebliğden yararlanmak isteyen sanayi veya sanayiciler, tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün boyunca başvuruda bulunması gerekiyor.

Ayrıca  atama kararlarına yönelik Ankara Cumhuriyet Savcılığına Dursun Murat, Ankara hakimliğine Bülent Ekici, İstanbul Hakimliğine de Bülent Dalkıran bilgileri verildi.

Resmi gazeteye ulaşmak için www.resmigazete.gov.tr adresini takip edebilirsiniz.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.