PTT Personel Alımı Şartları

18 Haziran 2015 Perşembe, 12:51
PTT Personel Alımı Şartları

PTT SÖZLEŞMELİ ALIMLARDA YAZILI SINAVI KALDIRDIPTT Personel Alımı Şartları

PTT SÖZLEŞMELİ ALIMLARDA YAZILI SINAVI KALDIRDI

PTT yaptığı yeni açıklamasında artık sözleşmeli personel alımlarında yazılı sınavı kaldırdığını ve yazılı sınav ile alım yapmayacağını duyurdu. KPSS üzerinden en yüksek puan alan 4 katı kadar aday çağırımı yapılacak. Adayların işe alım sürecinde dikkat etmeleri gereken ise sözlü sınava katılacak olmaları. Sözlü sınav üzerinden başarılı olanlar işe alınacak. Bu sebepten dolayı da sözlü sınav ile ilgili birçok bilgi verilmeye başlandı. Peki, ama sözlü sınavda neler sorulacak ve sınav nasıl olacak?

PTT YAZILI SINAVI KALDIRDI

PTT yazılı sınavı kaldırmakla çok iyi bir hamle yaparken hem alımlarda daha hızlı davranabilecek hem de aynı zamanda bu alımarlı daha sağlam bir şekilde gerçekleştirebilecek. Sözlü sınavın esasları ve içeriği hakkında kararı yönetim kurulu belirleyecek. Belirlemenin ardından da adaylara sözlü sınav ile ilgili bilgi verilmeye başlanacak.

HİZMET YILINI DOLDURAN MÜDÜR OLARAK ATANABİLECEK

Hizmet yılında 10 yılı tamamlamış ve 4 yıllık üniversite mezunu olan Müdür Yardımcısı, Uzman, Amir, Teknik Amir, Teknik Uzman ve İstatistikçiler Şube Müdürü ya da müdür kadrosuna katılabilecek ve atamaları yapılabilecek.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.