Home / Gündem / Ölenlerin Ailelerine Tazminat ve Maaş

Ölenlerin Ailelerine Tazminat ve Maaş

Ankara’da Ölenlerin Ailelerine 29 Bin Lira Tazminat 800 Lira Maaş VerilecekAnkara patlamasında hayatını kaybedenler sivil sayılıp, terör mağduru yerine geçecek. Özellikle patlama sırasında hayatını kaybedenlerin 2013 yılında çıkan yasa ile terör mağduru sayılması sebebi ile tazminat ve aylık maaş bağlanacak. Kararın verilmesi ile alakalı olarak halk tarafından tepki çekerken hem tazminat, sakatlık maaşı hem de aynı zamanda aylık maaş verilmesine karar verildi.

MİRASÇILARA 29 BİN LİRA TAZMİNAT

Terör eylemi ile ölenlerin ailelerine yani mirasçılarına 29 bin 79 TL tazminat verilecek. Yine yasaya göre ailelere 789 TL maaş bağlanacak. Sakat kalan kişilere ise 2 bin 326 TL’den 41 bin 874 TL’ye kadar tazminat ödenecek. Sakat kalan kişilere yine aylık maaş verilmesi planlanıyor. Bu kapsamda ise 473 TL ile 789 TL arasında sakatlık derecesine göre maaş bağlanacak.

KAMUDA İŞ İSTİHDAMI

Yine aynı şekilde hayatını kaybedenlerin yakınlarına kamuda iş istihdamı sağlanacak. Bu sayede para kazanamayan kişilerin yakınlarına iş olanağı sağlanacak ve düzenli bir işte çalışmaları sağlanacak. Bundan eşler, çocuklar veya anne ve babalar faydalanabilecek.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir