Home / Gündem / Nusaybin’de Şehit Sayısı Artıyor

Nusaybin’de Şehit Sayısı Artıyor

Hain saldırıda şehit sayımız artıyor.Nusaybin’de Şehit Sayısı Artıyor

Önceden yola döşenmiş tuzağın patlatılmasıyla meydana gelen olayda, şehit sayımızda artış oldu. Hain saldırının kurbanı şehitlerimizin sayısı 5 olurken, saldırıda kullanın patlayıcının da el yapımı olduğu bildirildi. Terör örgütü PKK tarafından, yola döşenen patlayıcı 5 vatan evladını daha bizden aldı.  Daha önce 4 şehit olduğu bilgisi verilirken, hastanede ağır yaralı olarak yatmaktan olan bir askerimiz daha şehitlik mertebesine ulaştı. Hain saldırının eylemcilerinden henüz bir açıklama gelmezken, teröristlerin evlere yerleştirilmiş ve oluşturulmuş sığınaklardan polislere ve askerlere ateş edildiği bilgisi de verildi.

Yeşilyurt mahallesi ve çevresinde yoğun şekilde devam ettirilen operasyonlarda, siperlerinden daha doğrusu siper haline getirdikleri evlerinden ateş açan teröristler abluka altına alınmış durumdalar. Bahsi geçen hain saldırıda 5 terörist etkisiz hale getirilmiş durumda. Güvenlik güçleri teröristler tarafından oluşturulmuş 6 barikatı da yıkıp etkisiz hale getirirken, olay yerinden çok sayıda patlayıcı madde ve silah çıktığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

4 şehit haberinin verildiği Nusaybin’ de şehit sayısı artıyor. Hain saldırı da bir kolluk kuvvetimizi de şehit vermiş durumdayız. Vatani görev uğruna canla başlan çalışan kolluk kuvvetleri, doğuda terör örgütlerine ağır darbeler veriyorlar. Terörün tamamen bitirilmesi ve tekrarlanmamak üzere yok olması adına ummalı bir çalışma yürütüyorlar. Güvenlik güçleri bu çalışmalar sırasında tam 748 eve de operasyon düzenleyerek, teçhizat, yanıcı ve patlayıcı silahları topladı. Bölgede halen çalışmalar sürüyor.

 

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir