Home / Gündem / Mültecilerle Avrupa'ya Kaçmak İsteyen Terörist Yakalandı

Mültecilerle Avrupa'ya Kaçmak İsteyen Terörist Yakalandı

INTERPOL tarafından aranan terörist yakalandı. Mültecilerle Avrupa‘ya Kaçmak İsteyen Terörist Yakalandı

INTERPOL tarafından aranan terörist bir teröristle beraber, İzmir’in Dikili ilçesinden Yunan adalarına kaçmak isterken yakalandı. Zaman zaman İzmir’den Yunan adalarına geçmeye çalışan mülteciler yakalanıyordu ancak, bu seferki hayli şaşırttı. Yine İzmir’den Yunan adalarına geçmeye çalışan mülteci botunu açıkta yakalayan sahil güvenlik ekipleri, farkında olmadan içlerindeki INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan bir teröristi de yakaladılar.

Teröristler mültecilerin arasına karışıp, Avrupa’ya sızmaya çalışıyorlar.

Teröristler Avrupa’ya kaçmaya çalışan mültecilerin arasına karışarak, onlarla birlikte Avrupa’ya sızıyorlar. Onlar için de son derece uygun olan bu yöntem de artık çürütülmüş oldu. Bir çok mültecinin de bu noktada haberdar olduğu ancak bir durum var. Geri alım anlaşması. Yani gitseler dahi tekrar geri çıkmak durumundalar. O yüzden bilinçsizce yapmaya çalıştıkları o kaçış planları bütün mültecilerin yaşamlarının sonu oluyor. Ya botları batıyor, ya kaza oluyor, ya da öldürülüyorlar. Tam da buradan hareketle özellikle mülteci geçişlerine engel olmaya çalışan emniyet  güçleri ve kolluk kuvvetleri eşi benzeri görülmeyen bir operasyonla INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan bir teröristi ve başka bir teröristi daha yakaladı.

Mültecilerle Avrupa’ya kaçmak isteyen terörist yakalandı, mülteci sorunu tekrar gündeme geldi. Mültecilerin Avrupa’ya kaçışlarını engellemek amacıyla bir çok kolluk kuvvetini ve askeri de sürekli olarak belirtilen bölgelerde görevlendirmiş durumda. Ayrıca yetkililer konuyla alakalı olarak tüm çalışmaların hız kesmeden devam edileceği bilgisini verdi.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir