Milli Pilimiz ASPİLSAN'dan

Ocak Ayında Kurulan AR GE Merkezi İle Birlikte ASPİLSAN İlk Milli Pilimizi Üretecek

Milli Pilimiz ASPİLSAN'dan

Ocak Ayında Kurulan AR GE Merkezi İle Birlikte ASPİLSAN İlk Milli Pilimizi Üretecek

04 Nisan 2017 Salı 16:15
Milli Pilimiz ASPİLSAN'dan

Ağustos 2016’dan bu yana çalışmalarını sürdüren  AR-GE merkezinin Orta Anadolu Kalkınma Ajansı desteği ile kuruldu.

AR GE merkezi Genel Müdürü Ferhat Özsoy, “Temel hedefimiz Türkiye’de özellikle pil teknolojilerinin çalışıldığı bir AR-GE merkezi oluşturmak; burada yerli teknolojiler geliştirmek ve bunu pazarlanabilir hale getirip milli çözümlerle ülkemizin enerji ihtiyacına katkı sağlamak” diye konuştu.

Savunma sanayiisinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Aspilsan, isminin geçen yıl  Aspilsan Enerji olarak değiştiğini ve bundan sonra sivil sektör için sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışma yapacaklarını bildirdi. 

Özsoy, ülkeye katkıda bulunmak amacıyla savunma sanayii ve sivil sektör için misyonları dahilinde gelişip sektörlerin ihtiyaçlarını gidereceklerini belirtti.

Türkiye’nin Altyapısını Arttırmayı Hedefliyor ve Projeler Üretiyoruz

AR-GE Müdürü Samet Altınay, 22 mühendisle birlikte çalıştıkları AR-GE merkezinde 17 projeyi yürüttüklerini söyledi. Kayseri’nin üçüncü AR-GE merkezleri olduğunu belirten Altınay, “Batarya teknolojisinde Türkiye biraz geride kaldı. Özellikle Uzak Doğunun bu konuda çok baskın olduğunu biliyoruz. Bu konuda biz de Türkiye’nin altyapısını arttırmayı hedefliyor ve projeler üretiyoruz” ifadeleri ile önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Son Güncelleme: 20.04.2017 16:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol