Meteoroloji Kuvvetli Yağış İçin Uyardı

15 Eylül 2015 Salı, 15:14

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sel Felaketi İçin Acil Uyarı Yaptı. Kurban Bayramında İse Hava Nasıl Olacak? İşte Detaylar…Meteoroloji yaptığı son açıklamasında kuvvetli yağış uyarı yaptı. Sıcaklar ile ilgili büyük bir değişiklik olmayacağını belirten kurum, yağışlara dikkat edilmesi gerektiğini aksi halde sel felaketlerinin olabileceğini ifade etti.


Hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönerken sıcakların Ekim ayın kadar düşmesi beklenmiyor. Özellikle bu yazın çok sıcak geçmesi nedeni ile sıkıntı çeken birçok kişiye müjdeli haber henüz verilmedi.

SICAKLIKLAR NORMAL

Sıcaklıkların normal seviyede olduğunu belirten kurum, sıcakların değişmeyeceğini ve bir süre daha böyle devam edeceğini bildirdi.

BU BÖLGELER DİKKAT

Yağış konusunda uyarılarda bulunan meteoroloji özellikle Trabzon, Rize ve Artvin bölgelerini uyardı. Sel ve heyelana karşı uyaran meteoroloji burada yaşayanların kendi güvenliklerini almaları için uyarıda bulundu.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Bayramda ise Türkiye geneli güneşli olacak. Yağış için herhangi bir uyarı yapmayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram boyunca havanın açık olmasını bekliyor. Tatile gideceklere ise hava sıcaklıklarının henüz düşmediğini ve kesinlikle güneşten korunmaları gerektiği bilgisi yer aldı.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.