Home / Gündem / MEMUR VE EMEKLİYE ZAMLAR BELLİ OLDU

MEMUR VE EMEKLİYE ZAMLAR BELLİ OLDU

Memur ve Emeklilerin uzun zamandır dört gözle beklediği zam haberi geldi.

MEMUR VE EMEKLİYE ZAMLAR BELLİ OLDU

Memur ve Emeklilerin uzun zamandır dört gözle beklediği zam haberi geldi. Özellikle emeklilerin gözlerini diktiği ve dört gözle beklediği enflasyon rakamları açıklandı. Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre emekli ve memurların maaşı %4,76 oranında artış yapılacak. %4,76 oranında zam alan maaşlar ortalama 40 – 100 TL arasında zam alacak diyebiliriz.

BAŞKA ZAMLARDA YOLDA

Emekliler bu Temmuz ayında sadece %4,76’lık bir zam almayacak. Bunun yanında aynı zamanda seyyanen maaş verilmesine gidilecek. Bin TL’nin altında maaş alanların maaşı bin TL dolaylarına çıkartılırken, bin yüz TL altında olan maaşlar ise bin yüz TL’ye kadar tamamlanacak.

KESİNTİLER AZALIYOR

Yine aynı şekilde Temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere çalışan emeklilerden kesilen %15’lik kesinti %5 oranında azaltılacak ve bu rakam %10’a sabitlenecek. Böylece emeklilerin maaşında sadece bu sebepten dolayı ortalama 30 TL’lik bir yükseliş meydana gelecek.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir