Home / Gündem / Mazot 1 Lira 75 Kuruş Olacak

Mazot 1 Lira 75 Kuruş Olacak

Mazotun 1 Lira 75 Kuruş Olması İle İlgili Olarak Meclise Kanun Teklifi Verildi. Meclis Kabul Ederse…MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, hazırladığı bir kanun teklifini meclise sundu. Hazırladığı teklif ile mazot fiyatı 1 lira 75 kuruşa inecek olup, bu sayede vatandaşın hem kazancı artacak hem de yüzü gülecek. Fakat hazırlanan bu kanun teklifinin meclis tarafından onay verilip verilmemesi ise hala belirsizliğini koruyor. 

Mazotun 1 Lira 75 kuruş olması ile ilgili olarak ayrıntılar ise şu şekilde gelişiyor.

Hazırlanan kanun teklifine göre Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) üretim için kullanılacak olan mazottan alınmayacak. Böylece üretimde kullanılmak istenen mazot 1 Lira 75 Kuruş’a satın alınabilecek.

Özellikle çiftçilerin bu konuda büyük sıkıntılar çektiğini belirten Kalaycı, çiftçilerin evlerini veya tarlalarını satmak zorunda kalmaması gerektiğini belirtti. Bu sebepten dolayı da bu teklifin çok yararlı olacağı konusunda birçok kişinin de hem fikir olduğunu belirtiyor. Kanunun teklifini kabul edip etmemek ise artık meclisin elinde.

HAYALLER GERÇEK OLACAK

Eğer kanun teklifi gerçek olursa ve meclis tarafından kabul edilirse hayaller gerçek olacak. Özellikle çiftçinin uzun zamandır ümitle beklediği bu olay üretim konusunda da ülkeyi bir adım öne geçirecek. Vergilerin azalması ve çiftçinin rahat nefes alması üretimin hem kalitesini hem de sayısını artıracak gibi gözüküyor.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir