KPSS 2015/1 ve 2015/2 Memur Atamaları İptal Mi?

11 Haziran 2015 Perşembe, 11:12
KPSS 2015/1 ve 2015/2 Memur Atamaları İptal Mi?

7 Haziran seçimlerinin ardından istikrarın devam etmemesi ve mevcut hükümetin düşmesi gerçekten birçok kişinin aklını bulandırdı.

KPSS 2015/1 ve 2015/2 Memur Atamaları İptal Mi?

7 Haziran seçimlerinin ardından istikrarın devam etmemesi ve mevcut hükümetin düşmesi gerçekten birçok kişinin aklını bulandırdı. Kimse böylesine bir sonuç beklemezken, bunun faturası ise çok ama çok ağır olacak gibi duruyor.

Türkiye hiçbir koalisyon döneminde başarılı olmamış ve tarihe baktığımız zaman hep geri gitmiş ve binlerce kişi işsiz kalmıştır. Binlerce şirket iflas etmiş ve on binlerce kişi sefil hale düşmüştür. Yine böyle bir dönem gelmişken en çok merak edilen soru ise atamalar iptal olur mu?

Sağlık Bakanlığı toplamda 10 bin kişilik bir atama gerçekleştirecekti. Yapacağı atamalar için maliyet bakanlığından onay gelmiş ve aynı şekilde DPB’de onay vermişti. Her şey tam hazır ve yolunda giderken böylesine bir tablo ile karşılaşmak memur atamalarını iptal eder mi?

Şuanki durum içerisinde 1 yıllık mali hesaplamalar yapıldığı için ve bütçeler ayarlandığı için bunun iptal olması söz konusu değildir. Sağlık bakanlığı bu alım işlemlerini gerçekleştirmek ile mükelleftir. Kanunda yer alması nedeni ile de bu işlemi kısa sürede yapacaktır. FAKAT eğer koalisyon devam ederse, memur atamalarının iptal olması çok daha iyi bir senaryo olacaktır çünkü birçok memur işten çıkartılmaya başlanacak ve ülkede kaos yerleşip kalacaktır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.