Home / Gündem / Karakola 1.5 Tonluk Bombalı Saldırı Yapıldı

Karakola 1.5 Tonluk Bombalı Saldırı Yapıldı

Teröristler Bingöl‘ de bulunan karakola 1.5 tonluk bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirdiler. Karakola 1.5 Tonluk Bombalı Saldırı Yapıldı

Bingöl Jandarma Karakoluna, 1.5 ton bomba yüklü araçla hain saldırı gerçekleştirildi. Çok hızlı şekilde yaklaşan otomobili durdurmak isteyen askerleri görünce bombayı patlatan teröristler; 3 askeri şehit etti, 24 askeri de yaraladı. Bombayı patlatır patlatmaz, bir de gizlenerek askerlere ateş açan teröristler uzun süre askerlerle çatıştılar. Patlama o kadar şiddetliydi ki 1km uzaklıktaki yerlerden dahi duyuldu. Çevrede çok büyük çaplı hasar meydana gelirken, oldukça uzakta yer alan benzinliğin dahi camları kırıldı.

Çok şiddetli bir patlamaydı. 1 km ötedeki ev ve işyerleri zarar gördü.

Terör faaliyetini İsveç-Türkiye maçı sırasında gerçekleştiren teröristler; 1.5 tonluk bomba yüklü aracı karakola doğru hızlı şekilde sürmeye başlayınca askerin dur emrini görür görmez kendilerini patlattılar. Bir de gizlendikleri yerden ateş açan teröristler, çevrede büyük çaplı tahribat oluşturdular.  Cehenneme dönen karakol bölgesinden geriye çok küçük parçalar kaldı. Olayın büyüklüğünü bu bile anlatmaya yeterken, 1km ötede yer alan ev ve işyerlerinde meydana gelen hasar da bunu destekler nitelikteydi.

Karakola 1.5 Tonluk bombalı saldırı yapıldı. Saldırı için maç saatini seçen hainler, 3 askeri şehit ettiler. Ayrıca 24 asker de yaralı durumda. Olay sonrası, olay yerinin yıkılan duvarlarını ve çevresini beyaz naylonlar ile çevreleyen askerler, bölgede temizlik ve yapılandırma çalışması başlattılar. Patlamanın şiddetiyle birlikte, karakol binası, gazino bölümü yıkıldı. Ayrıca çevredeki elektrik panoları ve jeneratörlerin de patladığı bilgileri verildi. Askerin bölgede çalışmaları devam ediyor.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir