Home / Gündem / Kar Uyarı Geldi

Kar Uyarı Geldi

Meteoroloji genel müdürlüğü yaptığı açıklamada kar uyarısı yaptı.Meteoroloji genel müdürlüğü yaptığı açıklamada kar uyarısı yaptı. Havaların henüz soğumamış olması halk arasında kar geleceğine inandırıcı olmasa da, kar uyarısının gelmesi ile önlemler alınmaya başlandı. 

METEOROLOJİ ACİL UYARISI YAPTI

Genellikle sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in bin 800 metre üzerindeki dağlık alanlarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-50 mm), Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA TAHMİNLERİ

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz Kıyıları ve Güney Ege Kıyıları ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu 20

İstanbul: Parçalı bulutlu 22

İzmir: Az bulutlu 25

Antalya: Az bulutlu ve açık 27

Erzurum: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir