Kamuya İşçi Alımı İŞKUR Tarafından Yapılacak

KAMU kurum ve kuruluşlarının işçi ihtiyaçlarını İŞKUR talep edecek.

Kamuya İşçi Alımı İŞKUR Tarafından Yapılacak

KAMU kurum ve kuruluşlarının işçi ihtiyaçlarını İŞKUR talep edecek.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 22:47
Kamuya İşçi Alımı İŞKUR Tarafından Yapılacak

KAMU kurum ve kuruluşlarına işçi alımlarında süreç değişiyor. KAMU kurum ve kuruluşlarının işçi ihtiyaçlarını İŞKUR talep edecek. Türkiye İş Kurumu bundan sonra yazılı veya elektronik ortamda, Kamu kurum ve kuruluşlarından işçi ihtiyaçlarını talep edecek.

Bu yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Bu değişikliğe göre, kamu kurum ve kuruluşları işçi ihtiyaçlarını, iş kolu, meslek pozisyonu, öğrenim durumu, iş tecrübesi, ücret, sosyal yardımlar gibi ayrıntılarla yazılı veya elektronik ortamda İşkur’dan talep edecek ve ihtiyacını kurum tarafından gönderilenler arasından karşılamak zorunda olacak.

İŞKUR gelen işçi taleplerini inceleyecek ve mevzuata uygun olmadığı düşünülen alım isteklerini tekrar iade edecek.

Yapılan düzenlemeye göre, il, ilçe veya bölge düzeyinde yayımlanan geçici işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları ise kabul edilmeyecek.

Ulusal düzeyde yayımlanan KPSS ve EKPSS kapsamındaki işçi taleplerinin karşılanamaması halinde ise bu şartlar aranmaksızın ulusal düzeyde yeniden ilana çıkılabilecek.

İŞKUR tarafından yapılan çalışmalara rağmen karşılanamayan talepler için de kamu kurum ve kuruluşu ile görüşülerek, talep şartları değiştirilerek yeniden talepte bulunulabilecek.

Bu konu ile ilgili gelişmeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Son Güncelleme: 08.05.2017 10:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol