Kaç Öğretmene İhtiyaç Olduğunu Bakan Açıkladı

15 Ekim 2015 Perşembe, 13:48

Son Dakika Gelişmesi İle Milli Eğitim Bakanı Kaç Öğretmene İhtiyaç Olduğunu Açıkladı.Milli Eğitim Bakanı Ankara’da yaşamını yitiren kişiler için açıklamalarda bulunurken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Burada öğretmen alımlarına yönelik soruları yanıtlayan Nabi Avcı, kaç öğretmene ihtiyaç olduğunu da açıkladı. 


95 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

Nabi Avcı öğretmenlerin atamaları ile ilgili bilgi verirken, ne kadar öğretmene ihtiyaç duyulduğunu da açıkladı. Açıklamasını şu şekilde yaptı: “Mevcut koşullarda, yani sınıf mevcutlarımız aynı, derslik sayılarımız bu düzeyde kaldığı sürece, derslik sayısı derken şu anda inşaatı devam eden dersliklerimizi de hesaba katarak yaptığımız projeksiyonlara göre, bizim 95 bin 624 öğretmene ihtiyacımız var.” dedi.

YAŞANAN GERGİNLİK NEDENİ İLE 40 ÖĞRETMEN GİDEMEDİ

Doğu’da ve Güneydoğu’da yaşanan gerginlikler sebebi ile geçtiğimiz günlerde yapılan 26 bin öğretmen ataması nedeni ile tüm öğretmenlerin okullarına gittiğini, sadece 40 öğretmenin yaşanan sorunlar nedeni ile görev yerine gitmediğini belirtti.

BOYKOT TUTMADI

Eğitim – Öğretim yılının başında yaşan boykot girişimi ile ilgili ise şunları kaydetti. “Halkımız bu girişime itibar etmedi, çocuklarını aslanlar gibi okullara gönderdiler. Çünkü vatandaş, devletin yanında olduğunu, kendisini koruduğunu, koruyacağını ve kendisini teröristle bir tutmadığını, tutmayacağını gördü.”

Nabi Avcı’nın yaptığı bu açıklamadan sonra gözler, yeni yapılabilecek olan bir öğretmen atamasına çevrildi. 95 bin kişilik öğretmen ihtiyacını nasıl kapatacakları konusunda ise öğretmenler cevap beliyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.