İzmir Güne Göçmen Operasyonuyla Başladı

18 Mart 2016 Cuma, 14:57
İzmir Güne Göçmen Operasyonuyla Başladı

İzmir sınırlarında yapılan en büyük çaplı operasyon yapıldı. İzmir Güne Göçmen Operasyonuyla Başladı

Sahil Güvenlik, Jandarma Alay Komutanlığı ve bir çok kolluk kuvveti ortaklaşa bir göçmen operasyonu hazırladı. Gece 04.00 sularında yapılan operasyona bir çok kolluk kuvvet ekibi katıldı. Operasyona katılan ekipler arasında; Jandarma, Sahil Güvenlik, Asayiş, İstihbarat, Olay yeri inceleme, Komando ve Devriye timleri yer aldı. İzmir sınırları içerisinde gerçekleştirilen en büyük çaplı göçmen operasyonu yapılmış oldu.

Gerçekleştirilen operasyona yönelik, 1500’e yakın sayıda göçmen yakalandı. Ayrıca 1 uçak, gemi ve 10 adet te Sahil Güvenlik botu operasyonda yer aldı.

İzmir’de Göçmenlere Yönelik İlk Operasyon Değil

Türkiye üzerinden ki özellikle İzmir ve Mersin gibi sahil şehirlerimizden Avrupaya geçiş yapmak amacıyla yasal ve doğru olmayan teknik ve yöntemler kullanılarak insanların yurt dışına çıkarılmasına yönelik yüzlerce operasyon yapıldı. Ancak bu pastadan en büyük payı İzmir aldı. Sürekli olarak İzmir’e yönelik bu operasyonlar gerçekleştiriliyordu. Son yapılan operasyonda bu operasyonlardan en büyük olanıydı.

Görenlerin içini dağlayan o görüntüler kameralara da yansıması nedeniyle büyük üzüntü yarattı. Kişiler arasında insanlığın ve yaşamanın ne demek olduğuna yönelik bir çok sorunun sorulmasına da zemin hazırladı.

İzmir ve sahil şehirlerimizde yaşanan bu üzücü olaylara anında müdahale ederek hem ülkemizi hem de onların yaşamlarını korumaya çalışan kolluk kuvvetlerimiz sürekli operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Kadın, çocuk demeksizin tamı tamına 1500 kişinin yakalandığı göçmen operasyonu ile ilgili çalışmalar da sürüyor.

İzmir güne göçmen operasyonuyla başladı, umuyoruz ki yaşanan bu tatsız olayların ve operasyonların sonuncusu olur.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.