İŞKUR'DAN ÖĞRENCİLERE PARA DESTEĞİ GELDİ

27 Ağustos 2015 Perşembe, 12:12

İşkur tarafından hayata geçirilen projede artık üniversite öğrencileri hem okuyup hem çalışabilecekler.

İşkur tarafından hayata geçirilen projede artık üniversite öğrencileri hem okuyup hem çalışabilecekler. Özellikle paraya ihtiyacı olan öğrencilerin yoğunlukla talep etmesi beklenen bu iş sayesinde öğrenciler aylık 1000 TL kadar para kazanabilecekler.

İşkur’un hayata geçirdiği “İşbaşı Eğitim Programları” projesi, Türkiye’de binlerce öğrenciye katkı sağlayacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İŞ HAYATI

Açıklamalarda bulunan İŞKUR yetkilileri, öğrencilerin hem maddi durumlarını düzeltmek hem de aynı zamanda iş hayatını tanımaları için bir fırsat olduğunu ifade ettiler. Öğrencilerin mezun olduklarında iş hayatından habersiz bir şekilde çalışmaya başlıyor olmaları büyük sıkıntıları beraberinde getirirken, bu program sayesinde öğrenciler iş hayatına daha hazır olacaklar.

GÜNLÜK 38 TL KAZANABİLECEKLER

Öğrencilerin çalışma programları kapsamında çeşitli ve detaylıca çalışmalar yürüten İŞKUR, en az 5 saat en fazla ise 8 saat çalışılabilmesine karar verdi. Bu kararı veren kurum, öğrencilerinde günlük olarak en fazla 38,48 TL para kazanabilmesine imkan tanıyor.

İŞ VERENLERE DE FAYDASI VAR

İŞKUR bünyesinde bu öğrencilerin işe sokulması kapsamında işverenlerde birçok fayda sağlıyor. Bu öğrencilerin 6 ay maaşlarını ödeyen İŞKUR firmaları veya şirketleri de büyük masraflardan kurtarmış oluyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.