Home / Gündem / iPhone’un Şarjını Bitiren Facebook Olduğu Ortaya Çıktı

iPhone’un Şarjını Bitiren Facebook Olduğu Ortaya Çıktı

iPhone Modellerinde Şarjın Çabuk Bitmesine Neden Olan Şeyin Facebook Olduğu Ortaya Çıktı.

Son zamanda en çok şikayet edilen Facebook uygulamasının iPhone model telefonlar üzerinde çok ciddi bir etkiye sahip olduğu ve şarjının hızlı bir şekilde bitmesine neden olduğu açıklandı. Facebook firması ise bu tarz şikayetleri çok fazlaca aldığını itiraf ederken, konu üzerinde çalışma başlattıklarını söylüyor.

%39 HARCAMA YAPIYOR

Facebook uygulamasının telefon üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu belirten araştırmacılar, uygulamanın telefondaki şarj harcama süresinin %39 olduğunu ifade ediyorlar. Özellikle uygulamanın arka planda çalışıyor olması ve sürekli kendini yeniliyor olması telefonun şarjını hızlı bir şekilde bitiriyor. Arka planda yenilemenin kapalı olmasına rağmen kendini yeniliyor olması ve sürekli şarjı tüketiyor olması ise Facebook tarafından da onaylandı.

FACEBOOK KABUL ETTİ

Facebook sorunu kabul ederken, mühendislerin konu ile ilgili olarak araştırma yaptığını belirtiyor. Özellikle neden böylesine bir harcamanın yaptığını araştırdıklarını ifade ederken, bu sorunun çözülmesi için en kısa sürede sonuca varacaklarını ifade ediyor.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir