Home / Gündem / İngiltere: Türkiye'ye Vizesiz Geçiş Vermeyiz

İngiltere: Türkiye'ye Vizesiz Geçiş Vermeyiz

İngiltere: Türkiye’ye Vizesiz Geçiş Vermeyiz dedi. İngiltere Maliye Bakanı önemli açıklamalarda bulundu. İngiltere: Türkiye’ye Vizesiz Geçiş Vermeyiz

Mülteci vizesinde yapılan görüşmeler, sonuç vermeyecek gibi duruyor. İngiltere’nin Maliye Bakanı, Türkiye’ye vize vermeyeceğimizi ifade etmiştik diyerek, ümitleri kırdı. Geçtiğimiz günlerde Gürcistan’a verilen vizesiz geçiş nedeniyle de vatandaş zaten umudunu yitirmiş, bizim için bir hayal diyerek tepkisini ve umutsuzluğunu da gündeme getirmişti.

Avrupa Birliği de Hayal

Geçtiğimiz günlerde gündeme oturan serbest dolaşım kavgası, Maliye Bakanı Osborne tarafından yapılan açıklamalarla tekrar olay oldu. Türkiye’nin Avrupa Birliğine geçişi noktasında, boşuna umutlanmayın dercesine yaptığı bildirim büyük tepki topladı. Türkiye’nin yakın zaman içerisinde Avrupa Birliği’ne geçişinin olacağını düşünmüyorum diyen Osborne, vizesiz geçiş kapsamında ülkelerin dahil tutulabilmesi için ekonomi ve refah düzeyinin yeterli olması gerektiğini de vurguladı. Osborne tarafından bu yönde bir açıklama yapılınca, Gürcistan ekonomisi Türkiye ekonomisine göre daha mı güçlü sorularının kafalarda oluşmasına zemin hazırladı.

Vatandaşlar Zaten Umutsuzdu

Sosyal medya platformlarında vizesiz geçiş kapsamında Avrupa’ya ziyaretlerin mümkün olacağı haberlerine inanmayan vatandaşlar, bizim için zaten bir hayal ürünüydü. Vizesiz geçişi vermeyeceklerini biliyoruz şeklinde paylaşımlarda bulunarak duruma olan bakış açılarını da belirttiler.

Ayrıca İngiltere’nin Maliye Bakanı Osborne, konuyla alakalı veto haklarının da bulunduğunu hatırlattı.

Haberi duyan vatandaşlar ise, İngiltere acaba bizden buna karşılık ne isteyecek sorularını yönelttiler.

İstedikleri takdir de diğer ülkeler gibi oy vereceklerini veya durumdan rahatsız olacaklarını belirtmek amacıyla da veto edebileceklerini eklediler.


About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir